Локомотив 1929 (София) победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в мач от втората четворка на българската футболна efbet Лига и съкрати на пет точки изоставането си от втория в потока Арда. Днес тимът от Кърджали завърши наравно 0:0 със Славия в София.

Мачът на "Колежа" започна бурно и с две чисти положения още в първите десетина минути. Първото бе за Локо и гостите дори стигнаха до гол на Алан Диас в шестата минута, но главният съдия Петър Кузев отмени попадението заради нарушение срещу вратаря Георги Аргилашки.

Ботев отговори три минути по-късно, когато Красиан Колев уцели напречна греда от статично положение.

Двата отбора играха равностойно до края на първото полуврме, което обаче завърши с гол за гостите. Антонио Вутов подаде силен пас надясно и неволно уцели Карлос Франса пред наказателното поле, а нападателят овладя топката. В последствие той премина технично покрай последния в защитата Виктор Генев и преодоля без проблеми Аргилашки за 1:0 в 44-та минута.

Ботев натисна в началото на второто полувреме и създаде няколко положения, като първите две бяха пропуснати от Антоан Бароан. Мартин Секулич пък стреля точно след почти час игра на стадион "Христо Ботев", но изнеслият силен мач Бабукар Гайе отрази удара му.

В 64-та минута Красиан Колев удари за втори път греда и Ботев продължи да изостава на собствения си стадион.

Вместо домакините да увенчаят натиска с изравнителен гол, Локо стигна до втори на контра. В 74-та минута Бруно Франко проби по лявото крило и центрира по земята, а Самюел Супрайен изби топката към дъгата. Той я изпрати в Станислав Костов и нападателят стреля, но защитникът на Ботев се хвърли на шпагат и блокира удара. Костов обаче шутира на добавка и вкара за 2:0 в полза на "железничарите".

Това бе първо попадение за Станислав Костов с екипа на Локомотив 1929 София, с което той оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев".
Ботев Пловдив - Локомотив 1929 София - 0:2

0:1 Карлос Франса 44
0:2 Станислав Костов 74

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате (61-Самуел Акере), Виктор Генев, Красиан Колев (77-Абдулайе Траоре), Мартин Секулич, Антоан Бароан, Джеймс Ето'о, Николай Минков (61-Рой Херман), Самюел Супрайен, Антонио Калдерон и Джаспър ван Хертъм.

Локомотив: Бабукар Гайе, Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Алан Диас, Бруно Франко, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Димо Бакалов (63-Станислав Костов), Антонио Вутов (81-Лука Иванов), Дейвид Малембана и Карлос Франса