Президентът на Славия Венцеслав Стефанов публикува становище на официалния сайт на „белите“ до ръководителя на Българския футболен съюз Борислав Михайлов с искане за разяснение относно определянето на крайното класиране на отборите в Първа лига от седмо до десето място.
От „Овча купел“ настояват крайното подреждане в елита да се извърши по показателите, валидни и за останалите две плейофни групи – от 1-о до 6-о място и от 11-о до 16-о.
Пълен текст на становището:
„До
Президента на БФС
г-н Борислав Михайлов
Копие
Направление “Спортно техническо “на БФС
СТАНОВИЩЕ НА ПФК СЛАВИЯ 1913 СОФИЯ
относно неяснотата за определяне на крайното класиране на отборите в група “А” – от седмо до десето място, в първенството на Първа лига
Господин Президент,
Господа от Направление “Спортно техническо”,
Моля да обърнете внимание на следните обстоятелства:
наближава краят на държавното първенство в Първа лига и на преден план излиза начинът за определяне на крайното класиране. Както е известно отборът на Славия в плейофната фаза участва в група “А” – за класиране от 7-о до 10-о място. От Член 4 на Наредбата за първенствата и турнирите за сезон 2022-2023 не става ясно кои показатели и от коя фаза на шампионата ще се вземат предвид при подреждането на отборите в посочената плейофна група “А” – от редовните 30 кръга или от допълнителните 6 срещи в плейофите. Защото в точка 2 на Член 4 е изрично посочено, че за класиране от 1-о до 6-о и от 11-о до 16-о място при равен точков актив ще се имат предвид останалите показатели от редовната фаза на първенството, но за група “А” такова уточнение не се прави.
Ето защо ние настояваме крайното класиране в група “А” да се извърши по показателите, валидни и за останалите две плейофни групи – за класиране от 1-о до 6-о и от 11-о до 16-о място. Считаме за задължително БФС да прояви такава справедливост, като напомняме важността на седмото място в крайното класиране, позволяващо участие в бараж за място в европейски клубен турнир.
Венцислав СТЕФАНОВ
Президент на ПФК Славия 1913 София
31 май 2023 година“.







Желязков: Удължителният бюджет ни гарантира стабилност
"Да влезеш в обувките на Дядо Коледа" дарява много повече подаръци и надежда
Стресът на работното място убива - депресията е основният бич на населението
Заради еврото АПИ обяви затруднение с купуването на винетки
ПП-ДБ към Радев: С президента или с конкурента разговаряме?
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Виктор Орбан или Брюксел: На кого унгарците вярват повече?
Танкерът “Кайрос” тръгна към Бургаския залив
Volkswagen ще затвори завод в Германия за първи път от 88 години
Промяна в нагласите – потребителите отново се насочват към ДВГ
Забравената легенда: Toyota GT-Four
Изтеглянето на милиони мотори показва големия проблем на съвременните ДВГ
Джо Роуган: Ако Джон Джоунс не се бие в Белия дом, това ще е кощунство
Илия Топурия разкри кога може да се завърне в октагона
Драгомир Петров за SENSHI 29: „Миг невнимание реши всичко“
Усман Нурмагомедов за бъдещето си в PFL: „През 2026 г. ще имам само два мача, после ще говорим“
Старчески петна по кожата – какво представляват и как да се справим с тях?
Щифтово изграждане на зъб – какво представлява и защо е необходимо?
Атеросклерозата – мултисистемно съдово заболяване с неблагоприятни последици
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Коментари
Напиши коментар16:38 | 23 апр 2024 г.
Напиши коментар