Пирин победи с 2:0 у дома изпадналия от елита Спартак Варна в среща от 35-ия кръг в Първа лига. Успехът изкачи отбора от Благоевград на 11-то място в крайното класиране с актив от 34 точки.

Още в петата минута топката достигна до Вячеслав Велев след центриране от ъглов удар. Той намери Мартин Смоленски, който намери Даниил Кондраков и той с пета изпрати топката в мрежата за 1:0.

Последваха опити за по-добри изяви за варненци, които инкасираха второ попадение след малко повече от четвърт час игра. В 16-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от корнер, Вячеслав Велев се измъкна от защитата на гостите и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на "соколите".

В средата на първата част Евандро подаде за Денис Баланюк, но вратарят Максим Ковальов спаси шута му.

До края на първата част Румен Руменов от гостите и Иван Тасев от домакините пропуснаха да се разпишат.

След почивката опит за гол на Бен Карамоко от Спартак беше париран от притичалия Андрей Йорданов. След точно един час игра Даниел Начев пусна за Жоао Марио, но вратарят Максим Ковальов се намеси решително.

До края на срещата Жоао Марио отново пропусна да реализира почетен гол за варненци, които вече бяха изпаднали от елита с 25 точки.

Пирин Благоевград - Спартак Варна 2:0

Голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 5, 2:0 Вячеслав Велев 16

Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов (32-Иван Тасев), Владимир Медвед (64-Борис Тютюков), Вячеслав Велев, Димитър Тонев, Даниил Кондраков, Дмитро Семенив, Мартин Смоленски, Раян Сенхаджи

Спартак: Кристиано Фигейредо, Виктор Митев, Александър Цветков, Бен Карамоко, Александър Беолусов, Иван Йорданов (46-Пламен Димов), Роберто Хименес, Евандро Коста, Лерой Микелс (22-Даниел Начев), Денис Баланюк (46-Жоао Марио), Румен Руменов