Славия спечели 2:0 у дома срещу Локомотив София в двубой от 36-ия кръг в Първа лига. Резултатът остави "белите" на осмо място в класирането в елита, като водения от Ангел Славков прекъсна серия от четири поредни двубоя без нито един успех.

Късни голове на резервите Владимир Николов и Роберто Райчев осигуриха успеха за домакините, които в хода на плейофите изпуснаха преднина от седем точки и пропускат плейофа за Лигата на конференциите.

Галин Иванов пропусна да даде аванс за Славия в първата част, а след почивката Димо Бакалов и Ивайло Найденов не успяха да се разпишат в полза на "червено-черните".

В 88-ата минута резервата Христо Попадийн подаде за влезлият от пейката Владимир Николов, който с удар в горния ъгъл даде аванс за "белите".

По-малко от 120 секунди след това и Роберто Райчев се разписа във вратата на Локомотив, като Славия прекъсна серия от три поредни мача без успех срещу софийския си противник.

Славия завърши първенството на осма позиция с 58 точки, докато Локомотив е с 41 точки на девета позиция.