Берое завърши 2:2 при гостуването си на Етър в среща от V кръг на efbet Лига. Берое започна по-добре срещата и успя да открие резултата в 25-ата минута след гол на Франческо Селесте, който се разписа с глава.

Мартин Тошев също прати топката в мрежата след удар с глава в 42-ата минута и изравни – 1:1.

Шахредин Букхолда обърна развоя на мача след час игра и домакините поведоха – 2:1. Лучано Скуадроне изравни в 78-ата минута, а с това оформи и крайният резултат – 2:2.

Гостите от Стара Загора, в чийто стартов състав нямаше нито един българин, започнаха по-мобилизирано и успяха да поведат в резултата в 25-а минута. Густаво Каскардо центрира и Франческо Селесте с глава прати топката в мрежата.

След попадението домакините погледнаха по-смело в атака и в 31-а минута Кольо Станев стреля опасно, но вратарят на Берое спаси. Малко по-късно Мартин Моран опита удар от дистанция, но топката премина на сантиметри над вратата на Берое.

Три минути преди почивката отлична атака на Етър завърши с изравнителен гол. Георги Ангелов пусна отличен извеждащ пас за Крум Стоянов, който центрира в наказателното поле и Мартин Тошев с глава отблизо вкара за първия си гол за сезона за 1:1.

Втората част започна равностойно, но Етър успя да стигне до попадение в 59-а минута. Кольо Станев свали топката с гърди за Шахредин Букхолда и французинът с хубав удар от движение реализира в долния ляв ъгъл.

Берое стигна до равенството в 77-а минута. Заучено изпълнение на пряк свободен удар предизвика разбъркване в наказателното поле на домакините и непокритият Лучано Скуадроне бе най-съобразителен, пращайки топката в мрежата за 2:2.

Етър - Берое 2:2

Голмайстори: 0:1 Франческо Селесте 25, 1:1 Мартин Тошев 42, Шахредин Букхолда 59, 2:2 Лучано Скуадроне 77

Етър: Мартин Величков, Валери Христов, Георги Ангелов, Пламен Димов, Крум Стоянов, Мартин Моран, Шахредин Букхолда (69-Денислав Ангелов), Янко Ангелов, Кольо Станев, Димо Бакалов (69-Николай Янков), Мартин Тошев (90-Ивайло Димитров)

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос, Франческо Селесте,  Лучано Скуадроне, Жорди Говеа (90+3 Енцо Еспиноса), Франсиско Политано (65-Дамян Йорданов), Едуин Ласо (65-Илиян Стоянов), Тиаго Сейхас, Вини Трибуле, Майк Севайос (86-Божидар Пенчев)