Отборът на Берое записа четвърта победа от началото на сезона, след като спечели с 3:0 срещу гостуващия Славия в среща от шестия кръг на efbet Лига. Берое има вече 13 точки в актива си и се изкачи на трето място с класирането, а Славия допусна трето поражение и с 4 пункта е на 12-а позиция.

Старозагорци решиха всичко в двубоя още в първите 45 минути, когато паднаха всички попадения.

В 17-ата минута защитникът Лучиано Скуадроне засече с глава центриране от ъглов удар, за да се разпише за 1:0. След това Майк Севайос беше точен на два пъти в рамките на три минути между 39-ата и 42-ата. Първо той завърши отлична атака на Берое и чудесна асистенция от Едвин Ласо, за да вкара втория гол. Три минути по-късно Севайос получи пас от  Густаво Каскардо и с прецизен удар не остави никакви шансове на стража Николай Кръстев.

В края на полувремето и Вини Тирбулет можеше да отбележи, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 61-ата минута "белите" имаха шанс да намалят изоставането си, но гредата помогна на вратаря на старозагорци Родриго Ачинели. Ертан Томбак се освободи от централните бранители на домакините, взаимодейства с Йон Бакеро, чийто изстрел попадна в страничната греда.

До края двата състава намалиха темпото, не създадоха опасни положения пред вратата на съперника. Тони Тасев стреля опасно от пряк свободен удар в 85-ата минута, но след рикошет топката премина на сантиметри от гредата. В добавеното време защитник блокира удар на Галин Иванов и така Берое стигна до крайния успех с 3:0.

В следващия кръг тимът от Стара Загора гостува на шампиона Лудогорец на 27 август, а "белите" приемат ЦСКА 1948 ден по-късно.

Берое - Славия 3:0

1:0 Лучано Скуадроне 17
2:0 Майк Севайос 39
3:0 Майк Севайос 42

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо (63-Дамян Йорданов), Франко Минго, Франческо Селесте (77-Франсиско Политино), Лучано Скуадроне, Жорди Говеа (32-Енцо Еспиноса), Викторио Вълков, Едвин Ласо (63-Бруно Шмуц), Тиаго Сейхас, Вини Трибуле (77-Божидар Пенчев), Майк Севайос

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Денислав Александров, Емил Мартинов, Ерол Дост, Кристиян Стоянов (67-Емил Стоев), Галин Иванов (90+1 Владимир Николов), Йон Бакеро (67-Тони Тасев)