В Русе започва проверка след случая, при който мълния удари две 11-годишни деца по време на футболна тренировка. Едното от тях почина по-късно в болница. Инцидентът е станал малко след 19 снощи, в началото на лятна буря.
Деца от футболния отбор „Дунав“ са провеждали тренировката си, когато гръмотевица пада от небето точно на тревата и поразява двама от 11-годишните спортисти на терена.
Първи помощ са оказали треньорите, а за по-малко от 10 минути на място са пристигнали 3 линейки на Спешна помощ.
Двете пострадали момченца са откарани в безсъзнание в двете болници – „Медика“ и „Канев“. Въпреки усилията на лекарите едното от децата е починало. За другото шансовете са по-големи, каза д-р Бланш Ангелова, началник на реанимацията в болница „Медика“.
„Хубавото е това, че колегите, които са го поели в първия момент – в 19.45 часа, са успели да го изведат от клинична смърт. Детето в момента е в медикаментозен сън. За момента поне това дете е с възстановено сърчице“, допълни тя.
Лекарите, които са имали успех, са д-р Елеонора Иванова и д-р Мартин Чулев, но борбата за живота на детето продължава.
Инцидентът с поразените от мълния деца е огромна трагедия и за футболен клуб Дунав, и за града, коментира за БТА председателят на Управителния съвет на ФК Дунав (Русе) Диян Димов.
Двете деца са част от детско-юношеската школа на клуба и вчера са имали тренировка на изкуствено игрище, намиращо се над основния терен.
По думите на Димов треньорите са инструктирани при лошо време да прибират децата в съблекалните.
„Треньорът преценява с оглед на ситуацията дали тренировката да продължи, или не“, каза той и добави, че концесионерът на стадиона е обяснил, че има гръмоотводи.








Хороскоп за 28 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Кой ще бъде последният съперник на Олександър Усик? Анализ на четирите най-вероятни варианта
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар16:27 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар