Левски победи с 2:0 Славия в среща от 11-и кръг на efbet Лига. Головете за гостите забиха Роналдо в 34-ата минута и Уелтон в 54-ата минута.

На стадион "Александър Шаламанов" в квартал "Овча Купел" сините играха повече от час с човек по-малко, но въпреки това стигнаха до трите точки, благодарение на индивидуалната си класа в предни позиции.

Така Левски записа шести пореден мач без поражение и с 22 точки се утвърди на третото място.

Славия пък допусна седма поредна загуба и девети последователни мач без успех, като все още няма спечелена точка в четири домакинства от началото на сезона. С актив от едва 4 точки "белите" заемат предпоследната позиция в подреждането.

Двубоят започна стартира с доста битка. Играчите на Николай Костов имаха няколко доста опасни слизания към вратата на Светослав Вуцов, но без реална опасност.

В 23-та минута на двубоя халфът на "сините" Асими Фадига препъна в гръб Иван Минчев и реферът Валентин Железов отсъди само фал, но след това бе извикан от ВАР да преразгледа ситуацията на екрана край тъчлинията. Повторенията показаха, че Фадига застъпва много опасно глезена на Минчев, а Железов показа червен картон на играча на Левски.

В 28-ата минута капитанът Галин Иванов прати топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради засада.

Левски беше много близо до откриването на резултата в 32-ата минута. Уелтън нахлу от ляво в пеналта и пусна към непокрития Джавад Ел Джемили, който от десетина метра засече, но край целта.

Две минути по-късно "сините" все пак поведоха. Дарлан изведе Роналдо зад гърба на защитата на домакините и той технично прехвърли Светослав Вуцов за 1:0.

В началото на втората част Иванов пропусна да изравни резултата от отлична позиция на опразнена врата, а скоро след това Левски наказа съперника си за втори път.

В 54-ата минута при контраатака Уелтън нахлу в ляво в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 2:0.

До края играчите на Иван Колев бяха по-активни, но не успяха да затруднят сериозно Андреев и така записаха поредна загуба.

Славия - Левски - 0:2

Голмайстори: 0:1 Роналдо 34, 0:2 Уелтън 54

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Емил Мартинов (74-Кристиян Стоянов), Ерол Дост (46-Сибири Кейта), Иван Минчев (84-Владимир Николов), Галин Иванов, Кристиан Добрев (46-Тони Тасев), Емил Стоев (66-Роберто Райчев)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Андриан Краев, Дарлан (65-Асен Чандъров), Асими Фадига, Уелтон (81-Марин Петков), Джавад Ел Джемили (86-Кристиян Димитров), Роналдо