Лудогорец и Локомотив Пловдив си извъртяха 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Точен за домакините бе Бърнард Текпетей, точката за пловдивчани донесе Петър Андреев пет минути преди края.

По този начин „смърфовете“ прекъснаха серията си от 9 поредни победи, но остават без загуба в 11 кръга през кампанията и продължават да водят в класирането с актив от 29 точки, с 2 повече от втория Черно море.

Лудогорец продължава да е пети със 17 точки, но и с 2 мача по-малко в сравнение с лидера Локомотив (Пловдив).

Шампионът на България откри резултата в 9-ата минута. Якуб Пьотровски изведе Бернард Текпетей сам срещу противниковия врата, а капитанът се разписа за 1:0.

След почивката Руан Секо бе близо до това да удвои аванса на разградчани, но стреля в лявата греда.

По всичко изглеждаше, че домакините контролират случващото се на терена на стадион "Хювефарма Арена" в Разград, докато стражът на "зелените" Симон Слуга не извърши фатална грешка в 85-ата минута. Резервата на "смърфовете" Петър Андреев пресира вратаря, който изрита топката в крака му, преди тя да попадне в мрежата.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Левски, докато Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 1:1

голмайстори: 1:0 Бърнард Текпетей 9, 1:1 Петър Андреев 85

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Сонко Сундберг, Франциско Гомес–Сон, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш (87 - Матиас Тисера), Иван Йорданов (71 - Педро Нареси), Бърнард Текпетей (60 – Мунир Шуиар), Кайо Видал (60 – Рик Джонатан), Руан Круз (71 - Спас Делев)

Локомотив (Пловдив): Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Ефе Али (82 – Мартин Паскалев), Хорхе Сегура, Оливер Камдем, Христо Иванов (46 – Лео Сена), Евандро, Джовани Бариани, Алфа Конте (49 – Петър Андреев), Бабакар Дион (76 - Ивайло Иванов), Георги Минчев