Треньорът на Ботев Пловдив Душан Керкез обяви, че полузащитникът Точукву Нади ще бъде продаден. Наставникът говори пред медиите след първата контрола на тима от зимната подготовка - равенството 2:2 срещу втородивизионния Марица (Пловдив). Керкез коментира слуховете за евентуални изходящи трансфери на Антоан Бароан и Хидайет Ханкич и потвърди, че Джаспър ван Хертъм не попада в плановете му за остатъка от сезона.
"Не съм доволен, защото не спечелихме. Няма значение дали е официален мач, или контролна среща, аз искам моят отбор да побеждава. Трябва да забравим добрата серия от края на миналата година. Вече сме в новата година, трябва да работим много по-усърдно, за да се докажем. Сигурен съм, че ще сме на добро ниво, когато дойде времето да подновим първенството", коментира след срещата Керкез.
Наставникът обърна внимание и на трансферите в отбора и коментира слуховете за евентуални изходящи трансфери на Антоан Бароан и Хидайет Ханкич, които не взеха участие в контролата с Марица.
"Успяхме да се подсилим с Николов и Укаки. Очакваме и един централен защитник. На този етап е това. Трансферният период винаги е динамичен, всичко може да се случи и трябва да сме готови да реагираме. Ситуацията с Бароан е ясна. Той има още 6 месеца от договора си. Докато е наш играч, ще го използваме. Той беше контузен, но ще поднови пълноценни тренировки на лагера в Турция. Ханкич също има контракт с нас, но имаше травма и не искахме да рискуваме. Ако постъпи оферта в клуба, ще преценим какво да правим."
Керкез потвърди, че Точукву Нади ще бъде продаден и се очаква в най-скоро време трансферът да бъде обявен официално.
"Нади в момента не е в България. Мисля, че много скоро ще премине медицински прегледи и ще осъществи трансфер, който е много добър за клуба и за него самия. Джаспър ван Хертъм не попада в плановете ми за остатъка от сезона. Говорили сме с него за това и вече зависи от него дали ще си намери нов отбор", обясни Душан Керкез и отказа да коментира слуховете за евентуален интерес на клуба към вратаря на Хебър (Пазарджик) Матвей Игонен.







Жестоко убийство с метална тръба в Монтана
Горивата поскъпват още: Таксиметрови шофьори и туристите усещат удара
"С теб сме" - малкият Марти вдъхнови благотворителна инициатива със спортни клубове
4 грешки при приготвянето на смути
Без летище и валута, но богата: държавата с повече инвеститори, отколкото жители
Клои Кардашиян смята, че да е необвързана е благословия
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар17:35 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар