Втородивизионният Марица победи с 2:0 Локомотив Пловдив в контролна среща. Мартин Паскалев си отбеляза автогол в 40-ата минута, а секунди след почивката Станислав Маламов отбеляза второто попадение. Загубата е втора поред в подготовката за тима на Александър Томаш, който преди три дни отстъпи с 2:3 на Берое.

На стадион „Марица“ Локо можеше да поведе още в 4-ата минута, когато новото попълнение Мартин Райнов отблизо прати топката право в ръцете на Петър Начев.

Малко преди да измине четвърт час игра Бабакар Дион отправи коварен изстрел, който бе избит в корнер от стража на Марица. При центрирането от ъгловия удар Хорхе Сегура се извиси над всички и отново вратарят на „жълто-сините“ не позволи да бъде преодолян.

Пет минути преди почивката противно на логиката  Марица поведе. Мартин Райнов загуби топката в центъра на терена, която веднага бе продължена надясно към Веселин Марчев. Той  напредна и центрира към наказателното поле, където Мартин Паскалев в опита си да избие топката я прати в собствената си врата

Минута по-късно Евандро изведе Медвед на отлична стрелкова позиция, но и украинецът изгуби дуела с Начев.

Веднага след подновяването на играта Марица стигна до втори гол чрез Станислав Маламов, който завърши отлична атака на съотборниците си. В 72-рата минута защитникът на Локомотив Тодор Павлов отправи силен шут от наказателното поле, но Илия Николов прояви страхотен рефлекс и спаси.