Футболистите на Вили Вуцов на Янтра (Габрово) победиха лидера във Втора лига Септември (София) с 2:1 като гости в столицата в мач от 23-ия кръг.

След три поредни успеха в българската футболна втора дивизия Септември претърпя четвърто поражение от началото на сезона, но остава начело във временното класиране с 47 точки, на 2 пред втория Спартак Варна.

Тимът на Янтра постигна пета поредна победа и се изравни с 40 точки с четвъртия Монтана, заемайки петото място към момента.

Велислав Василев донесе преднина на гостите от Габрово за 1:0 още в петата минута, възползвайки се от грешка на домакините. Симеон Александров изравни за Септември в 24-ата минута след подаване от Айкут Рамадан, а в 37-ата минута Асен Георгиев удари греда за столичани.

В 57-ата минута Айвън Ангелов получи топката от Петър Вуцов и направи резултата 2:1 в полза на Янтра.

Гостите останаха с човек по-малко в 79-ата минута на срещата, когато втори жълт и съответно червен картон получи Петър Казаков.

В следващия кръг от Втора лига Септември София ще гостува на Черноморец 1919 в Бургас, а Янтра 2019 приема Добруджа на 9 март.