Черно море удари ЦСКА 1948 с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Първа лига и продължава битката за шампионската титла. Хората на Илиан Илиев доминираха на терена на стадион „Тича“ във Варна и заслужено триумфираха, за да се изравнят на върха с Лудогорец.

В герой за „моряците“ се превърна Исмаил Иса. Нападателят на домакините заби и двата гола за успеха. Той откри резултата още в 4-ата минута, а в 66-ата минута донесе и победата, разписвайки се за 2:1. Радослав Кирилов от гостите вкара между неговите попадения за 1:1 в 31-ата минута.

С добавените нови 3 точки Черно море вече има 54 на своя актив, колкото има и Лудогорец. „Моряците“ са втори в класирането, като разградчани са с 2 мача по-малко. ЦСКА 1948 остава на седмата позиция с 37 пункта.

Двубоят започна перфектно за Черно море. Исмаил Иса откри резултата още в 4-ата минута. Илиан Илиев – младши се възползва от грешка на Карагарен, след което намери перфектно нападателя, а той не сгреши отблизо – 1:0.

Уеслен Жуниор пропусна добра възможност в 25-ата минута и домакините не успяха да удвоят преднината си. След това играта продължи двуостро.

Гостите стигнаха до изравняването в 31-ата минута. Талис асистира на Росен Кирилов, който прати топката в долния десен ъгъл на Иван Дюлгеров – 1:1.

След антракта Черно море пробва да реши нещата в своя полза. В 55-ата минута Мазир Сула стреля от въздуха, но Петър Маринов със сетни усилия изби в корнер.

Все пак логичното се случи в 66-ата минута. След корнер Исмаил Иса с глава заби втория си гол в мача за 2:1. При удара му стражът на гостите не се намеси по най-добрия начин.

Гостите се опитаха да стигнат до равенството, но с пропуски се отчетоха Умарбаев и Ради Кирилов.

В края на мача Черно море заигра доста стабилно и на свой ред също търсеше нов гол в мрежата на съперника, но двата на Иса се оказаха достатъчни за заслужената победа над ЦСКА 1948.

Черно море - ЦСКА 1948 2:1

Голмайстори: 1:0 - Исмаил Иса (4), 1:1- Радослав Кирилов (31), 2:1 - Исмаил Иса (66)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 11. Илиан Илиев, 99. Уеслен Жуниор, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев 25. Евгений Сердюк.