Арда и Крумовград завършиха наравно 1:1 в регионалното дерби от 26-тия кръг на efbet Лига. Чинонсо Офор откри за Арда с дебютния си гол за тима още в 5-а минута, а Вячеслав Велев изравни в 29-а минута за Крумовград.

Ремито запази позициите на двата отбора в таблицата - с равни точки (36) делят 7-8-о място.

Домакините от Кърджали поведоха още в 5-а минута. Борислав Цонев центрира от дясно и Чинонсо Офор с глава отбеляза дебютния си гол за Арда.

Арда бе близо до второ попадение четири минути по-късно, но Иван Коконов стреля над вратата.

Крумовград изравни в 29-а минута с попадение на Вячеслав Велев след асистенция на Октай Юсеин.

Пет минути преди почивката Коконов се озова сам срещу вратаря и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В самия край на първата част Станислав Иванов направи голям пропуск за Арда, като получи подаване от Цонев, но не уцели вратата отблизо.

Станислав Иванов се отличи с пропуск и през втората част, след като в 74-а минута отново бе на стрелкова позиция, но вратарят на Крумовград скъси ъгъла и спаси. Само две минути по-късно Тютюков добре сви топката в наказателното поле, но стреля встрани от вратата на гостите.

Арда - Крумовград - 1:1

Голмайстори: 1:0 Чинонсо Офор 5, 1:1 Вячеслав Велев 29

Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Чинонсо Офор, Борислав Цонев, Иван Коконов (64-Борис Тютюков), Деян Лозев, Християн Митев, Иван Тилев (73-Илия Юруков),  Лъчезар Котев, Феликс Ебоа Ебоа, Станислав Иванов (80-Тонислав Йорданов)

Крумовград: Янко Георгиев, Лукас Сантана, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джуниет Али (86-Китан Василев), Вячеслав Велев, Ренан Арияш, Октай Юсеин (46-Патрик Луан),  Димитър Тонев (64-Жак Пехливанов), Серкан Юсеин (81-Момчил Цветанов), Александър Колев