Арда Кърджали обърна с 2:1 Ботев Пловдив като домакин в среща от плейофите в групата, в която се води битка за баража за Лигата на конференциите. Така спорът за 7-ото място става все по-ожесточен в оставащите 3 кръга до края.

Гостите от Пловдив откриха резултата в 31-ата минута. След почивката обаче тимът на Николай Киров – Белия стигна до пълен обрат. Първо бившият юноша на „канарчетата“ Борис Тютюков изравни в 64-ата минута. Драматичният обрат се случи в 85-ата минута, когато Йонас Там си вкара автогол.

Двата отбора изнесоха зрелищен мач. Положенията изобилстваха и пред двете врати, като и домакините, и гостите пропиляха още куп отлични шансове за попадения. Поражението за „жълто-черните“ дойде 4 дни преди финала за Купата на България срещу Лудогорец.

Така Арда Кърджали е на 9-ото място след добавените точки, като вече има на актива си 44. Ботев Пд е 8-и с 45, колкото има и ЦСКА 1948, който за момента заема заветното 7-о място.

В 11-ата минута Самуел Акере подаде за Мартин Секулич, но вратарят Анатолий Господинов се намеси стабилно при изстрела на хърватина.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 31-ата минута, когато Принц Окезие сбърка и позволи на Уме Емануел да вземе топката и да преодолее излезлия да го посрещне страж Господинов.

В началото на втората част Окезие пак допусна грешка, но Нвачукву пропусна да се разпише в мрежата на домакините.

В 64-ата минута минута влезлите като резерви за Арда Тонислав Йорданов и Борис Тютюков помогнаха на кърджалии да се върнат в срещата. Йорданов центрира, а Тютюков с глава изпрати топката във вратата, пазена от Матвей Игонен.

В 77-ата минута на мача Господинов се намеси решително след удар отблизо на Етоо. Пет минути след това пловдивчани имаха още един шанс, но Борислав Цонев изчисти кълбото точно пред Димитър Папазов.

Пет минути преди края на редовното време отборът от Кърджали обърна развоя на събитията в своя полза. При центриране от ъглов удар Пламен Крачунов продължи топката, която се отби в Йонас Там и влезе в мрежата на Игонен за крайното 2:1.

Арда Кърджали - Ботев Пловдив 2:1 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Уме Емануел (31), 1:1 Борис Тютюков (64), 2:1 Йонас Там (85-автогол)

жълти картони: Ивайло Видев, Кристиан Нвачукву (Ботев Пд)

главен съдия: Васил Минев

"Арена Арда", Кърджали

Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев (46-Борис Тютюков), Пламен Крачунов, Чинонсо Офор (89-Феликс Ебоа), Борислав Цонев (89-Илия Юруков), Принц Окезие (54-Христо Митев), Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Иван Тилев (63-Тонислав Йорданов), Лъчезар Котев, Станислав Иванов

Ботев Пд: Матвей Игонен, Ехидже Укаки, Йонас Там, Мартин Секулич (78-Димитър Папазов), Джеймс Етоо, Самуел Акере (34-Кристиан Нвачукву), Антонио Перера, Янис Карабельов (88-Фаустас Степонавичус), Уме Емануел, Константинос Балоянис, Ивайло Видев (78-Атанас Чернев)