Левски измъкна инфарктна победа с 1:0 като гост на Крумовград на спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“ в Пловдив в историческа среща от 34-ия кръг на Първа лига от плейофите в шампионския поток. Цунами донесе успеха за „сините“ във 2-ата минута от добавеното време и сложи край на серията на новака в елита от 15 поредни срещи без поражение.

Двубоят между двата тима ще остане в историята на българския футбол, защото за първи път жена ръководеше мач от родния елит. Тази чест се падна на Християна Гутева, която раздаваше правосъдие на терена, като преди първия съдийски сигнал тя получи подаръци - от БФС - плакет и цветя, а от двата клуба – по една фланелка.

Крумовград и Левски на практика не се бореха за Европа, а единствено за по предно класиране в Топ 6. Друг любопитен момент е, че треньорът на крумовградчани Станислав Генчев се спряга за сигурен нов наставник на Левски от следващия сезон, след като „сините“ ще се разделят с Николай Костов.

Мачът предложи немалко любопитни момента пред двете врати, повечето от тях пред тази на крумовградчани. Гредите спасиха на два пъти домакините след удари на Евертон Бала и Патрик-Габриел Галчев. Попадение на считания за ново попълнение на Левски Алекс Колев правилно остана незачетено заради засада.

След изиграването на двубоя на базата в Коматево, Левски остава на 4-ото място с актив от 61 точки. Крумовград е  6-ти с 49 пункта. В последните срещи за сезона „сините“ приемат шампиона Лудогорец, а хората на Станислав Генчев гостуват във Варна на Черно море. Последната загуба на Крумовград преди тази от днес датираше именно от стадион "Тича"- на 26 ноември 2023 година с 2:3.

В началото Левски започна с една идея по-добре. В 4-ата минута Евертон Бала проби отляво, след което навлезе към центъра и шутира от около 20 метра, но тресна напречната греда.

Домакините отговориха с шут на Джунейт Али, профучал покрай гредата. Христията Гутева показа първия си жълт картон в 21-ата минута. Получи го Хосе Кордоба.

В 26-ата минута Али отново пробва шут, но защитник го блокира в корнер. Малко след това Галчев от гостите принуди Янко Георгиев да показва страхотен рефлекс, избивайки кълбото в напречната греда, след което то излезе в корнер.

Топката все пак посети една от двете врати в 42-ата минута. Реализира го Алекс Колев, който получи перфектен извеждащ пас и матира Пламен Андреев. Оказа се обаче, че нападателят на Крумовград е в засада и голът остана непризнат.

Така двата отбора се оттеглиха в съблекалните при 0:0.

След антракта двубоят продължи в същото русло. По-голяма активност отново демонстрираха гостите.

В 53-ата минута Цунами имаше възможност да вкара, но от малък ъгъл би над вратата. Няма и 60 секунди по-късно Галчев отдалеч би право в ръцете на Янко Георгиев.

Асен Митков също пробва мерника си от около 25 метра, но доста неточно. В 80-ата минута стражът на домакините спаси своите при удар с глава на Цунами след центриране от фал на Митков.

Все пак Левски стигна до победата в добавеното време. Във 2-ата минута от него Цунами прати топката в мрежата и донесе втория пореден успех за столичани в плейофите. Бразилецът матира Янко Георгиев отблизо, след като топката се отби в страничната греда след удар на Марин Петков, който засече центриране от корнер.

Крумовград – Левски 0:1

Голмайстори: 0:1 - Вандерсон Цунами (90+2)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джунейт Али - 8. Ренан Арияш, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин - 17. Патрик Луан,9. Александър Колев (К)

Левски: 1. Пламен Андреев - 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) - 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили - 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 17. Евертон