Арда спечели с 3:1 у дома срещу Славия и остана в битката за седмото място в Първа лига, което дава шанс за участие на бараж за Лигата на конференциите.

В осмата минута дойде първото чисто положение в полза на столичани. Ертан Томбак върна към Владимир Николов, който стреля отблизо, но топката се отби в страничната греда.

Три минути след това Принц Окезие отправи неточен шут, след като остана сам в наказателното поле.

След близо половин час игра Иван Тилев шутира от дистанция, но националът Светослав Вуцов се справи лесно със ситуацията.

В 33-ата минута на двубоя Арда поведе в резултата. Тонислав Йорданов получи на дъгата на наказателното поле и с мощен изстрел през Мартин Георгиев изпрати топката във вратата на Славия за 1:0.

Осем минути по-късно "белите" изравниха чрез Владимир Николов, който засече отблизо центриране на Тони Тасев. Преди това Анатоли Господинов отрази шут на Денислав Александров, а топката достигна до Тасев и той асистира за попадението на Николов.

В 51-ата минута Иван Минчев пробва да изненада Господинов от фаул, но вратарят на домакините улови топката.

Две минути след това Тонислав Йорданов шутира силно от наказателното поле, но топката мина над вратата на Славия.

В 62-ата минута Иван Тилев центрира от пряк свободен удар, Светослав Вуцов се намеси много колебливо и топката беше заложена пред голлинията за Пламен Крачунов и опитният защитник лесно се разписа за 2:1.

Десет минути след това Станислав Иванов премина през Ертан Томбак и Емил Стоев, но Вуцов спаси удара на нападателя на Арда.

Четвърт час преди края на редовното време Мартин Сораков беше изведен сам срещу Господинов, но не успя да отправи добър удар към вратата на отбора от Кърджали.

В 86-ата минута Иван Коконов реализира за 3:1 с удар от наказателното поле след лошо изчистване от защитата на "белите" при изпълнение на корнер.

След този успех Арда има 48 точки на седма позиция, докато ЦСКА 1948 има точка по-малко, но по-късно днес играе като домакин срещу носителя на купата на страната Ботев Пловдив.

Славия загуби шансовете си за участие на бараж за евротурнирите.

Арда Кърджали - Славия 3:1

голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 33, 1:1 Владимир Николов 41, 2:1 Пламен Крачунов 62, 3:1 Иван Коконов 86

Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Принц Окезие, Лъчезар Котев, Иван Тилев (70-Дежлал Хюсеинов), Станислав Иванов (90-Илия Юруков), Борислав Цонев (90-Борис Тютюков), Ел Мами Тетах (70-Иван Коконов), Тонислав Йорданов (79-Чинонсо Офор)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев (72-Мартин Сораков), Исак Соле, Кристиян Стоянов (46-Емил Мартинов), Денислав Александров (63-Емил Стоев), Иван Минчев (63-Галин Иванов), Тони Тасев (63-Куентин Зеедорф), Владимир Николов