Левски тресна с 1:0 Лудогорец в двубой от последния кръг на първата шестица в Първа лига. Единственото попадението в мача вкара Фабио Лима (48).

Това бе първа победа за "сините" над разградчани от 7 години. За последно Левски се наложи над Лудогорец в шампионата с 1:0 на 13 август 2016 година с гол на Божидар Краев в 91-ата минута.

На вратата за Левски започна Николай Михайлов. Той изигра последния си мач със "синия" екип и бе заменен символично в 13-ата минута. Михайлов напусна терена със сълзи в очите, а играчите на двата тима направиха специален шпалир, с който да покажат уважение.

Треньорът Николай Костов и неговият щаб също напускат клуба, тъй като договорите им не бяха продължени.

Първото полувреме не предложи много интересен футбол, като почти липсваха положения пред двете врати. В 18-ата минута Спас Делев направи пробив, като Келиан ван дер Каап не успя да изчисти топката, която попадна в Клод Гонсалвеш, който стреля покрай десния стълб.

След половин час игра Марин Петков центрира, а Рикардиньо отклони топката, която се отби в защитник и излезе в корнер. Малко след това Петков стреля по диагонал, а топката премина опасно покрай левия стълб.

На полувремето Николай Костов смени вътрешните си халфове Карлос Охене и Асем Митков с по-офанзивните Патрик Мислович и Евертон Бала. Левски заигра много по-агресивно, а Фабио Лима откри резултата още в 48-ата минута. Той бе изведен чудесно отдясно от Джавад Ел Джемили и стреля, като с помощна на левия стълб топката влетя в мрежата.

Веднага след това гостите можеха да изравнят, като Йоан Йорданов бе изведен сам срещу вратаря Андреев, но се забави, а ударът на Делев бе блокиран.

В 52-рата минута Галчев ме близо до втори гол, но ударът му от волен мина над напречната греда. След това вратарят Дамян Христов спаси удари на Ел Джемили и Марин Петков.

В 83-ата минута игралият отлично Мислович изведе Чандъров, който стреля в десния стълб. Малко след това Чандъров падна на земята при единоборство, но изрита с бутоните Николай Николов от гостите и бе изгонен с директен червен картон от съдията Крисиян Колев.

Левски - Лудогорец - 1:0

Голмайстор: Фабио Лима 48

Левски: Николай Михайлов (13 - Пламен Андреев), Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Вандерсон Цунами, Карлос Охене (46 - Патрик Мислович), Асен Митков (46 - Евертон Бала), Джавад Ел Джемили, Фабио Лима (77 - Асен Чандъров), Марин Петков, Рикардиньо (60 - Преслав Бачев)

Лудогорец: Дамян Христов, Георги Терзиев, Дени Групер (69 - Димитър Илиев), Ивайло Чочев, Николай Николов (86 - Алекс Луканов), Анастас Пемперски, Методи Стефанов (79 - Росен Иванов), Клод Гонсалвеш, Йоан Йорданов (69 - Хюсеин Келювлиев), Владислав Найденов, Спас Делев