Представителят на Върховния комисариат на ООН за бежанците (ВКБООН) в България г-жа Седа Кузуджу изпрати благодарствено писмо до президента на Българския футболен съюз Георги Иванов относно сътрудничеството на федерацията с ВКБООН за организацията на футболния турнир "Ambassadors‘ League” 2024.
Благотворителната надпревара се проведе на 29 септември на терените на Националната футболна база "Бояна“ с участието на служители на дипломатическите мисии в София, младежки и студентски организации и специално подбран отбор на бежанците в България.
Турнирът се организира за 9-та поредна година от Дружеството за ООН в България, в партньорство с Българския футболен съюз и Върховния комисариат на ООН за бежанците (UNHCR). Средствата, набрани по време на състезанието ще бъдат използвани за провеждане на обучения по права на човека за деца и младежи от страната.
Основната цел на футболния турнир "Ambassadors’ League“ е да срещне на терена представители на дипломатическите мисии, държавните институции и гражданските организации, и да насърчи сътрудничеството помежду им, по модела на дипломацията чрез спорт и в духа на Цел 3 и Цел 17 от Дневния ред на ООН за развитие на света до 2030 г. и Целите за устойчиво развитие на ООН.
В тазгодишната надпревара участваха отборите на Германия, Иран, Виетнам, Турция, Национален младежки форум, Студентската асоциация за изследване на международните отношения, Дружеството за ООН в България и отборът на UNHCR - България, съставен от бежанци, потърсили убежище в страната.
Ето какво гласи текстът на благодарственото писмо:
Уважаеми господин Иванов,
От името на Агенцията на ООН за бежанците (ВКБООН) в България и лично от мое име бих искала да изразя искрената си благодарност за Вашата подкрепа за благотворителния футболен турнир "Ambassadors‘ league”, организиран от Дружеството за ООН в България. Благодарни сме за подкрепата Ви към тази важна кауза.
Футболът е нещо повече от игра - той има уникалната сила да обединява хората, да насърчава приобщаването и разбирателството. Давайки на бежанците възможността да участват в "Ambassadors‘ league", заедно създадохме едно сближаващо пространство, в което те да се почувстват като част от една общност и да възвърнат надеждата си и чувството си за цел. Беше вдъхновяващо да наблюдаваме как турнирът се превърна в платформа за изграждане на приятелства и разбирателство, за премахване на бариерите и за демонстриране на устойчивостта на тези, които е трябвало да започнат наново.
Дълбоко оценяваме усилията на Вашата организация за осъществяването на това значимо събитие. Чрез нашата обща визия не само подчертахме значението на солидарността, но и помогнахме да се разпространи послание за единство и съпричастност сред всички участници и зрители.
Бих искала отново да Ви благодаря за съдействието. Надяваме се в бъдеще да продължим нашето съвместно сътрудничество с общи усилия за подкрепа и овластяване на бежанците.
С уважение, Седа КУЗУДЖУ - Представител ВКБООН България"







На 18 август почитаме Свети Иван Рилски и двама братя, покровители на конете
Хороскоп за 18 август 2026 г.: Любовни изненади за Лъвовете и важни разговори за Раците
Рецепта за хрупкави пилешки рулца с кашкавал
Родените през тези 4 месеца се хвърлят с главата напред в любовта
Днес идва захлаждане със студен фронт от запад
Полша се готви за пълномащабна война с Русия
Украйна вече преподава на Запада за дронове и електронна война
Stellantis патентова врата, която превръща хечбек или седан в пикап
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
От щаба на Илия Топурия разкриха кога се очаква завръщането му в UFC
Маргарита Парпулова е на четвъртфинал на Европейското в Лозница
На този ден: Макгрегър побеждава Холоуей – началото на история, продължила 13 години
Защо все още няма надеждни образни маркери за психични разстройства?
Най-сладката смокиня не е най-богатата на полезни вещества
Топ 5 летни процедури с минимално възстановяване
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар