Ръководството на Арда Кърджали излезе с официална позиция във връзка със случая от 16 март, когато преди началото на домакинството с Левски, бе съобщено за гибелта на легендарния футболист Петко Ганчев. В крайна сметка се оказа, че е станало неприятно съвпадение и бившият футболист на Арда е жив.
Официална позиция на ръководството на Арда Кърджали:
„Уважаеми фенове на футбола, уважаеми журналисти,
Ръководството на ПФК Арда излиза с официална позиция във връзка със случая от неделя 16 март, когато преди началото на срещата между Арда и Левски, бе съобщено за гибелта на легендарния футболист на Арда Петко Ганчев.
В деня на мача с Левски бе получена информация за смъртта на човек, който според източника обадил се в клуба, е играл за дълго време за Арда и е вкарвал много голове, а неговото име е Петко. По това описание единственият, който отговаря на въпросния профил е легендата на клуба Петко Ганчев. След подробно разследване от наша страна се оказа, че човекът, който е починал се казва Петко Гочев и се е представял пред колеги, че е играл за Арда. Също така още едно съвпадение с информацията е, че и Гочев и Ганчев живеят близо до Стара Загора. Грешка от наша страна бе, че не проверихме тази информация по - подробно, тъй като я приехме за достоверна и искахме да отдадем заслуженото на легендарния футболист.
Бихме искали да Ви съобщим, че ръководители в клуба вече са се свързали и са поднесли своите извинения на Петко Ганчев, който е поканен да бъде официален гост на следващия домакински мач на Арда, а именно на 2 април срещу Черно море.
Още веднъж изказваме огромното съжаление за създалата се ситуация, която със сигурност е внесла огромно притеснение в семейството на Петко Ганчев“.






Операция "Паяжина" на Украйна е увековечена в монета с Троянски кон в Русия (+СНИМКИ)
Ужасяващи кадри на агресия към куче в Троян: Задържаха 22-годишен насилник
Банско откри ски сезона с атрактивна програма
Как да укрепим връзката с любимия според зодията
Проф. Кантарджиев: Грипът вече се разпространява епидемично в страната
Божанков, ПП-ДБ: Висшата и нечовешка арогантност събори правителството
Росен Плевнелиев: Пътят пред Румен Радев е категорично разчистен
Пускат за движение нов 3-километров участък от АМ „Хемус“
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
Най-икономичните коли на старо
Genesis показа уникално комби
Haval H9 вече изминава 1400 км без зареждане
Българската федерация по шотокан карате-до отличи най-добрите си състезатели за 2025
От БФ Бокс благодариха на съдиите
Конър Макгрегър се ожени за Дий Девлин във Ватикана
Наш талант в битка за медал от Европейското първенство днес
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар