Левски направи втори пореден входящ трансфер на армеец. Сините днес официално представиха национала Радослав Кирилов, който нееднократно е изразявал симпатиите си към вечния враг ЦСКА.
Припомняме, че на „Герена“ затвориха зимния трансферен прозорец с привличането на Светослав Вуцов и Карл Фабиен, което предизвика доста полемики, защото синът на Вили Вуцов също през годините е показвал симпатии към армейците.
„Аз съм Радослав Кирилов и от малък съм армеец“, каза роденият в Симитли футболист при представянето си чрез видео за бившия му отбор ЦСКА 1948.
Всъщност още през 2010 г. Кирилов, тогава още тийнейджър, в медийни изяви признава, че е фен на ЦСКА и че е наясно с карето италианци, което бе привлечено тогава в Борисовата градина – Акуаро, Тибони, Грило и Еспозито. Посочва като любими играчи Дел Пиеро, Стоичков и Бербатов.
През 2012 г. за първи път се появиха информации в Италия, че ЦСКА се интересува от подписа на крилото, което от днес се озова в Левски. През годините името му многократно бе завъртано за трансфер на „Армията“. Такъв можеше да има през август 2021 г., но в крайна сметка червените подсилиха атакуващата си мощ със съотборника му от Славия Калоян Кръстев.
През декември 2023 г. Кирилов гостува в спортния подкаст „На дузпата“ с водещ Стефан Дамянов.
„Още докато бях в Берое, Станислав Ангелов ми звънна и ми каза, че много иска да ми привлече в Левски. Но аз тогава бях преотстъпен, все още собственост на Киево, докато играех в Берое.
Нещата бяха сложни и му казах, че нещата не зависят от мен. Да звънне на ръководството, за да се разберат, като тогава може да се коментират някакви неща“, разказа Кирилов.
На забележка на Дамянов, че освен заради това, че той е обещал на Милен Радуканов да играе за Пирин, е натежало и това, че Ради е фен на ЦСКА, футболистът отговори така:
„По принцип, да. Аз съм си цесекар от малък. Дори един ден да стана футболист на Левски, никога не си представям аз да стана фен на Левски. Две различни неща са“.
Идването на Кирилов в Левски е напълно нормално да разбуни духовете сред синята общност, която бе доста раздвоена около парафирането на Вуцов, и то при положение, че вратарят е син на бившия треньор на сините Вили Вуцов, както и внук на легендата на клуба Иван Вуцов.
„Как станах от ЦСКА ли? Най-големият ми брат Иван ме направи цесекар. През 2009 г. ме заведе на мача на ЦСКА с Динамо Москва от европейските клубни турнири, бях на 7 годинки, малко дете. Стадионът беше пълен, имаше около 35-40 хиляди души, викане, еуфория, емоция голяма. Малко преди това бяха уволнили баща ми от Левски. И може би от това, че го бяха уволнили и заради феновете на ЦСКА, които през целия мач не спряха да подкрепят червените, си казах „това е моят отбор“. И оттогава започнах да симпатизирам на ЦСКА“, обясни през 2021 г. Вуцов пред „Блиц“.
Месеци преди трансфера си на „Герена“ пък вратарят започна да си „постила“, след като направи с пръсти буквата „Л“ в компанията на тарана на сините Алекс Колев.
"Тема Спорт"







Жертвите на земетресението в Колумбия вече надхвърлят 240
Днес е важен църковен празник - обичаите и забраните на 12 август
Времето днес, 12 август: Горещо време с температури до 41 градуса
Андраш Бака е новият президент на Унгария
Божидар Саръбоюков стана трети в Европа
Рейгън срина СССР, сега САЩ насочват удар към ядрената империя на Кремъл
Повече пътни знаци не означава по-голяма безопасност – ето защо
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Алистър Овърийм предизвика Рико Верховен за боксов сблъсък в Амстердам
Райън Гарсия не бърза за реванш с Девин Хейни
Еди Хърн продължава битката за Джошуа – Фюри да се проведе във Великобритания
Иън Гари: Уважавам Махачев, но ще взема титлата на UFC
Антиоксидантен парадокс и реалната полза от антиоксидантите
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Коментари
Напиши коментар14:29 | 31 май 2025 г.
07:27 | 31 май 2025 г.
07:27 | 31 май 2025 г.
21:29 | 30 май 2025 г.
21:26 | 30 май 2025 г.
21:16 | 30 май 2025 г.
20:57 | 30 май 2025 г.
20:57 | 30 май 2025 г.
20:31 | 30 май 2025 г.
20:12 | 30 май 2025 г.
Напиши коментар