
Работата на Георги Иванов като президент на БФC се отплаща по рекорден начин на централата. Легендарният бивш нападател върна доверието към българския футбол. "Мач Телеграф" пише, че към днешна дата федерацията взима рекордните в историята й около 4 000 000 лева от спонсорски договори.
Въпросните контракти са подписани това лято, след като до него са действали такива, парафирани от бившия бос на БФC. Звучи направо цинично, но по времето на бившия вратар централата е получавала от спонсори 13 пъти по-малко пари - около 300 000 лева.
Именно заради тази нищожна сума БФC трябваше да взима заеми, за да плаща заплатите на служителите, които и без това бяха ниски и Георги Иванов ги вдигна, с колкото е по силите на централата към този момент. Отделно легендарният нападател направи и още една важна крачка, която да стабилизира финансово централата - бяха освободени от длъжност куп консултанти и тем подобни, които прибираха огромни суми, а голяма част от тях дори не се появяваха въобще в сградата на БФC и нямаха ясни функции.
Коментари
Напиши коментар15:30 | 11 авг 2025 г.
14:34 | 11 авг 2025 г.
Напиши коментар