Старши треньорът Хулио Веласкес благодари на публиката на Левски за подкрепата към отбора по време на тежката серия от мачове от началото на сезона. Футболистите на испанеца играха пред предимно пълни "сини" сектори осем мача в евротурнирите и седем в първенството, а днес надвиха трудно с 2:1 ЦСКА 1948.
Левски поведе с голове на Кристиан Димитров и Майкон през първото полувреме, а Карл Фабиен пропусна на празна врата. Така ЦСКА 1948 получи възможност да се върне в мача и го направи с попадение на Мамаду Диало, но "червените" не успяха да върнат и второто.
"Днес беше труден мач. Срещнахме силен отбор, който е с добри резултати през този сезон. През първото полувреме моят отбор ми хареса с топката, създадохме и доста положения. Можехме да водим с повече на почивката. Пропуснахме изключително чиста възможност на празна врата", заяви Веласкес на пресконференцията след мача.
"През първото полувреме не ми хареса, че линиите стояха далеч една от друга във фаза защита. Може би това се дължи на умората в футболистите. Доста от титулярите играха и в четвъртък. В общи линии обаче направихме добро първо полувреме. Второто бе равностойно. Топката стигаше много бързо от едното до другото поле и аз лично харесвам това. Отдавам го на умората и на желанието на противника да стигне до добър резултат", продължи испанецът.
"Играчите се справиха добре в мач, който по никакъв начин не беше лек. Благодаря на публиката, която очевидно оцени усилията на играчите след толкова изтощителната програма", каза още той.
"На футболистите им се отразяват положително тези неща, защото видяха на какво са способни. Направиха много добри осем мача в европейските турнири и бяха изключително близо до груповата фаза. Изправихме се срещу много трудни отбори и можем да поставим висока оценка на отбора. Трябва да пренесем този позитивизъм в шампионата", завърши Веласкес.
Сега на "сините" им предстои двуседмична пауза, по време на която националният отбор на България ще играе световна квалификация с представителния тим на родината на Веласкес - Испания.
"Имаме четирима футболисти в националния отбор и им пожелавам късмет. Най-важното е да не се контузят, пък дано да видим хубав мач. Ясно е, че Испания е сериозна сила във футбола. Пожелавам да се получи добра атмосфера и спектакъл. Със сигурност ще гледам", завърши той.








Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар01:46 | 1 сеп 2025 г.
Напиши коментар