Бившият капитан на Ботев Пловдив, Ивелин Попов, изненадващо се раздели с клуба в началото на седмицата. Собственикът Илиян Филипов заяви, че пловдивчани са направили всичко възможно да го задържат, но Попов е бил непреклонен.
В свое изявление футболистът обясни причините за решението си:
„Доколкото ме познавате, исках да завърша кариерата си в Ботев. Обясних позицията си на Илиян и на старши треньора Николай Киров – исках да си тръгна като пич. Последните месеци усетих промени в отношението към мен, главно от треньора. Играхме срещу Лудогорец и без да говори с мен, ме остави извън титулярния състав. Попитах го дали мога да бъда използван като смяна – казах му да, но му обясних, че това не е окей. След разговор с ръководството, Киров ми обясни, че е трудно да играем заедно с Тодор Неделев. Аз смятам, че можем да се справим заедно, но отговор не последва, само клатене на глава. Казах, че тази роля не я желая и е по-добре по-възрастният да разтрогне договора – това бях аз.“
Попов подчерта, че няма конфликт с останалите играчи:
„С никого от отбора нямам проблем. Говорих с доста от футболистите лично. Дори след като си тръгнах, вратарят Дани Наумов дойде при мен и ми благодари. Не съм имал претенции за пари или неустойки – подписах разтрогването на 8 септември и нямам нищо за получаване.“
Футболистът коментира и слуховете за конфликти с Тодор Неделев:
„Имаше слухове за интриги между нас, но досега не е имало конфликт. Преди първия мач казах на втория капитан Николай Минков, че ако бъда сменен, ще дам лентата на Неделев, за да го мотивирам. Никой не е бил обиден. На тези години играя за удоволствие, а не за заплата. Ако нещо не ми харесва, ставам и си тръгвам.“
Попов добави, че причината за раздялата е и различната визия с треньора:
„Виждам, че комуникацията между треньора и играчите не е добра. Събрали са се добри футболисти, но им трябва време. За мен е важно всичко да се случи правилно и честно. Когато си тръгвах, дори не гледах какво подписвам – исках просто да няма драми и ядове.“
Относно червения картон срещу Черно море, Попов уточни:
„След мача щабът очакваше да се извиня лично. Аз го направих още на следващия ден по време на тренировка. Глупав червен картон, но не беше проблемът. Най-голяма заслуга да не съм в отбора има Николай Киров.“








Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Трети ден в неизвестност: Полицията издирва 17-годишната Никол от София
Първи протест срещу кабинета "Радев": "Оставка" (СНИМКИ)
Заслужавахме ли атомната бомба: Публикуват изгубените мемоари на оцелял от Хирошима
Не засаждайте тези растения в двора си
ООН: Близо 7 милион души са засегнати от трусовете във Венецуела
Протест в София против кабинета "Радев": "Оставка“, "Тук не е Москва" СНИМКИ
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар18:32 | 12 сеп 2025 г.
17:40 | 12 сеп 2025 г.
17:37 | 12 сеп 2025 г.
17:28 | 12 сеп 2025 г.
16:41 | 12 сеп 2025 г.
16:37 | 12 сеп 2025 г.
15:14 | 12 сеп 2025 г.
15:11 | 12 сеп 2025 г.
15:09 | 12 сеп 2025 г.
14:27 | 12 сеп 2025 г.
Напиши коментар