Президентът на БФС Георги Иванов изрази мнение, че тригодишната война за поста му е върнала футбола ни с 10 години назад.
„С тригодишната война се върнахме 10 години назад. Така ли да продължаваме. Да разделяме обществото и да е всеки срещу всеки. Това ли искате да направим. Няма да го позволим да се случи“, сподели Георги Иванов.
Иванов коментира решението Александър Димитров да поеме националния отбор на България. Той подчерта, че промяната идва в труден момент, но вярва, че новият селекционер е правилният избор.
„Надяваме се на положителни резултати като начин на игра, като резултати, като структура. Голяма част от футболистите, които сега са в мъжкия отбор, са минали през него,“ заяви Иванов.
Той очерта и основните цели пред „лъвовете“: „Целта на ръководството след тези квалификации е да се създаде боеспособен отбор, който септември месец започва Лигата на нациите и да се подготвим за следващите квалификации за Европейско първенство.“
„Имахме и други варианти. Сега е труден период. Треньорите имат договори, трябва да ги разтрогват. Предвид и тежката ситуация, предстоят мачове срещу Турция и Испания. Някои треньори искаха да поемат отбора след Нова година, други след тези два мача, които ни предстоят.“
Въпреки това именно досегашният младежки селекционер е получил доверието на Изпълнителния комитет: „Ние преценихме, че той е най-подходящ и той заслужи своето място. Пожелавам му успех. Този успех ще бъде за всички българи. Много е трудно да направим боеспособен отбор. Първите четири отбора в класирането са подписали декларации, че няма да използват български футболисти.“
Иванов бе категоричен, че очакванията няма да са за моментни резултати на всяка цена: „Треньорската професия е жестока. Ние си даваме сметка срещу какви отбори се изправяме. Няма да търсим резултати на всяка цена. Не искам да изглеждаме така, както в тези два мача. Сигурен съм, че имаме по-голям капацитет. Спряхме пропадането при предишния треньор. Пожелавам на Александър Димитров да бъде треньор 10 години и да постигне по-големи резултати от всички предишни треньори.“







От детска мечта до битка с огъня: Историята на един български огнеборец
Нова формула за минималната заплата може да замени сегашния механизъм (ВИДЕО)
Държавата с нов план за археологическите обекти по примера на Италия и Гърция
Радев свика институциите след убийството в Пловдив, готвят мерки срещу детската престъпност
Заради Иран: Тръмп използвал Air Force One като примамка, камион го откарал до таен самолет ВИДЕО
Без газ и нефт: Активисти на "Грийнпийс" с акция върху анкера "Кайрос" в Бургас
Нелепа катастрофа: Самолет блъсна Фиат Панда ВИДЕО
Голям пожар е пламнал край благоевградското село Дъбрава
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар14:40 | 26 сеп 2025 г.
22:46 | 24 сеп 2025 г.
17:29 | 24 сеп 2025 г.
16:08 | 24 сеп 2025 г.
14:04 | 24 сеп 2025 г.
14:00 | 24 сеп 2025 г.
13:28 | 24 сеп 2025 г.
Напиши коментар