От Ботев (Пловдив) публикуваха официална декларация за толерантност и уважение между феновете преди дербито с Локомотив. Сблъсъкът между двата тима е на 1 ноември (събота) от 14:45 часа на "Лаута".
"В навечерието на поредното дерби между Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив, нашият клуб се обръща с апел към всички привърженици на футбола и гражданите на Пловдив.
Пловдив е град на древност, култура и достойнство — град, в който спортът винаги е бил символ на дух, емоция и съперничество, но и на уважение.
Двубоят между двата най-големи клуба в града е празник, който всяка година привлича вниманието на цяла България.
Затова призоваваме всички фенове – и жълто-черни, и черно-бели, да запазят уважение един към друг и да покажем, че Пловдив може да бъде пример за спортна култура и човечност.
Нека дербито бъде празник на футбола, на града и на поколенията, които израстват с любов към играта.
Нека младите видят, че истинската сила на Пловдив е в единството и взаимното уважение, а не в разделението.
ПФК Ботев Пловдив вярва, че когато има страст, но и разум, когато има съперничество, но и уважение – тогава печели футболът, Пловдив и България.
Да направим заедно един прекрасен празник за нашия град!
Защото над всичко стои ПЛОВДИВ", гласи призивът от ръководството на "канарчетата", публикуван в официалния сайт на клуба.







Времето днес, 12 август: Горещо време с температури до 41 градуса
Хороскоп за 12 август 2026 г.: Какво очаква зодиите в работата и любовта
Как да ускорим възстановяването след тренировка
Сигнали от страната: Надвиснали клони и сухи дървета опасни за хора и имущество
Какво решава Министерският съвет днес
И днес много горещо, слаб дъжд само в планините
Парфюмите с аромат на кола са хитът на това лято
Най-добрите етерични масла за борба с хлебарките
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Алистър Овърийм предизвика Рико Верховен за боксов сблъсък в Амстердам
Райън Гарсия не бърза за реванш с Девин Хейни
Еди Хърн продължава битката за Джошуа – Фюри да се проведе във Великобритания
Иън Гари: Уважавам Махачев, но ще взема титлата на UFC
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар14:02 | 30 окт 2025 г.
13:01 | 30 окт 2025 г.
Напиши коментар