Събота, 8 ноември 2025 година, 15 часа следобедно време и пак онзи мач, който винаги и за вечни времена си остава най-значимото спортно, обществено и културно събитие в държавата България. И доброто предзнаменование е, че се очертава дерби с особен чар. Причината е видима от временното класиране – Левски е първи, ЦСКА шести, разликата в точките между съперниците е 16 за само 14 кръга. Логиката сочи очеизваждащо синьо предимство и най-нормалното нещо е да се очаква поредна разходка в парка, подобна на предишните в Кърджали, Пазарджик, Варна, Пловдив. Изобщо в последно време е достатъчно левскарите да започнат мача, за да го завършат накрая с победа.
Повечето им съперниците вече треперят от страх и сами се бият. Всички обаче знаем, че с ЦСКА няма как да е същото. Червените, макар и в почти изцяло нов състав спрямо последното дерби, в което изпуснаха Левски, имат самочувствие да бият вечния съперник, където го хванат. Правят го регулярно в последните 10 години. Статистиката е с тяхно убийствено превъзходство. Половин дузина вечни дербита минаха под знака на очакването за разгромна армейска победа. Няколко пъти червените нанизаха по 2-3 гола в синята мрежа и спираха аристократично да се напъват, което изобщо не се харесваше на тяхната торсида.
Но днес споменът от тези лесни мачове за ЦСКА срещу Левски ще е далечно минало. Армейците не само че не излизат от позицията на фаворити, но и сините очаквания сега са техният вундертим не само да спечели трите точки, но и да постигне историческо унижение за противника. Армадата на Хулио Веласкес е напомпана с огромно самочувствие, а това занятие е патент на клуба от „Подуяне“ – там успехите се празнуват много преди те да бъдат постигнати….
Материал на Жаклин Михайлов , „Тема Спорт“







Радев дава 23 стипендии в рамките на инициативата "Подкрепи една мечта"
"Елче" не удържа победата срещу "Реал" (Сосиедад)
ЕК отпусна още €103 млн. на Гърция за мигранти
Везенков и "Олимпиакос" надвиха "Партизан" в края
Празнуваме Архангеловден, почитаме св. Архангел Михаил
Ще вали днес, температурите ще са до 13° и 18°
Тръмп изключи Унгария от санкциите върху руския петрол
Планинските спасители търсят момичето на Витоша и с кучета
Китайски SUV влезе в черния списък на на израелската армия
Новото BMW i4 M60 е с половин секунда по-бързо от M3
Toyota не смогва с търсенето на хибридни автомобили
Седем нови коли, чиято качество спадна сериозно
Леон Едуардс с план за повторно завладяване на титлата в UFC
Потенциалната битка между Фюри и Джошуа: Всичко е въпрос на психология и моментна форма
Рение де Ридер призна: „Все още се чувствам ужасно“ след първата си загуба в UFC
Дейна Уайт говори за ММА и НБА, споменавайки Тръмп и Путин
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Коментари
Напиши коментар07:54 | 8 ное 2025 г.
Напиши коментар