Зала на славата "Христо Стоичков" ще отбележи 60 години от рождението на най-успешния български футболист Христо Стоичков с откриването на специална обновена експозиция. Изложбата ще бъде официално представена на 9 февруари (понеделник) в 11:00 часа в музея, носещ името на легендарния номер 8.
По повод юбилея посетителите ще могат да видят уникални фланелки на Камата, част от които се показват за първи път, както и значително обновена част от експонатите на улица "Сребърна" 2. Новата експозиция проследява ключови моменти от кариерата на легендата на Барселона и ЦСКА - от националния отбор и клубните му успехи до най-емблематичните му индивидуални отличия.
В рамките на събитието ще бъде обявен и футболен турнир по случай 60-годишнината на Христо Стоичков, който ще се организира от "Български футболни турнири". Надпреварата ще даде възможност на любители на футбола от различни възрасти да отдадат почит към едно от най-големите имена в историята на българския спорт. Турнирът ще се проведе в осем града в страната, а най-добрите отбори ще се класират за големия финал в Обзор. Победителят в турнира ще получи сериозна награда, напълно отговаряща на мащаба и името на Христо Стоичков.
Юбилейната експозиция е част от инициативите на Зала на славата "Христо Стоичков", с които се съхранява и популяризира наследството на Христо Стоичков -символ не само на спортни успехи, но и на национална гордост.







Свлачище се активизира в Троян
Обедна емисия
Хванаха десетки пияни и дрогирани шофьори, съставиха хиляди фишове и актове
Шампионката в тениса Арина Сабаленка блесна на корицата на Vogue
Мечка нахлу в хотел в Румъния, полицията заявила, че това не е спешен случай
Изписаха "слово" на глаголица на плажа във Варна СНИМКИ
Почина майката на Софи Маринова
Защо автомобилите нямат филтър за охладителната течност
Какво дразни собствениците на електромобили
В духа на B6: Volkswagen пуска Passat с пробег от 1500 км
Легенда на Формула 1 пострада при обир в дома му
Усик заговори за следващия си мач след победата над Верховен
Канело коментира победата на Усик над Верховен
Магомед Анкалаев се завръща срещу Халил Раунтри на UFC Абу Даби
Усик нокаутира Верховен в шампионските рундове в Гиза
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар