В Арда все още таят надежди, че Ивелин Попов може да отложи края на кариерата си. Президентът на клуба Яшар Дурмушев разкри, че въпреки намерението на ветерана да се оттегли след края на сезона, съществува вариант той да продължи да играе при определено развитие на събитията.
38-годишният Попов се присъедини към кърджалийци в средата на септември миналата година, след като изненадващо напусна Ботев Пловдив. Оттогава той изигра 18 мача в първенството и отбеляза три попадения, като в повечето случаи не остава на терена през всичките 90 минути – обикновено е заменян около 60-ата минута или влиза като резерва. Въпреки това опитът и лидерството му са изключително ценни за старши треньора Александър Тунчев и неговия щаб.
„Желанието на Ивелин Попов е да играе до лятото и след това да прекрати кариерата си. Това е негово решение и ние трябва да го уважим. Опитахме се да го разубедим и ще опитаме отново, но засега той е категоричен. Все пак ми е обещал, че ако спечелим Купата на България и се класираме за евротурнирите, може да продължи. Времето ще покаже. Засега не сме водили разговори за бъдещето му след края на кариерата, защото той все още е действащ футболист“, заяви Дурмушев пред „Тема Спорт“.
Междувременно жребият за турнира отреди Арда да се изправи срещу Локомотив Пловдив на полуфиналите. Тимът от Кърджали остава и в борбата за петото място в първенството, което дава шанс за бараж за участие в Лигата на конференциите срещу третия в крайното класиране.







Лекари отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациент след 6-часова операция
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Как ще се отрази пълното слънчево затъмнение в Лъв на всеки зодиакален знак
След падналия дрон ни лъснаха слабостите
Съвременното чудо на Германия: Църквите губят вярващи, но печелят пари
Над 224 фирми вече са в регистъра на професионалните домоуправители
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар20:20 | 22 фев 2026 г.
10:16 | 21 фев 2026 г.
08:48 | 21 фев 2026 г.
Напиши коментар