С три мача в събота, 14 март, продължава 26-ият кръг в Първа лига. От 12:45 часа Спартак Варна посреща ФК ЦСКА 1948, от 15:15 Ботев Пловдив е домакин на Ботев Враца, а в 17:45 започва голямото дерби Лудогорец - ЦСКА.
Лудогорец скъси дистанцията до лидера Левски, но 9 точки все още са голяма преднина за “сините” и тимът на Пер-Матиас Хьогмо няма право на повече грешки, ако иска да стигне до рекордната 15-та поредна титла.
ЦСКА влиза уверено в сблъсъка с 2 победи през изминалата седмица. Тимът на Христо Янев не убеди срещу Ботев Враца, но Кошмара се отпуши и донесе успеха, а в неделя “червените” играха по-силно и съвсем закономерно минаха през Локомотив София. Добрата новина за отбора е, че един от основните двигатели Джеймс Ето’о бе отново на познатото високо ниво – с гол и две асистенции.
Последното гостуване на ЦСКА в Разград бе през юли 2024 година, когато “армейците” загубиха с 0:1 на старта на сезона. През есента двата отбора завършиха 0:0 в София, а между въпросните две имаше още едно равенство 2:2 и триумфа на Лудогорец за Купата на България пред около 40 000 фенове на ЦСКА.
Като домакин Лудогорец има 16 победи, 4 равни и едно поражение – 39:10. Успехът на “армейците” е от 5 ноември 2017 година, когато отборът на Стамен Белчев печели с 2:1 като гост.
Спартак Варна взе победа в последното си домакинство на "Коритото", но положението пред тима остава тежко. Време е варненци да приемат ЦСКА 1948.
"Червените" са с леко противоречиви изяви. През втория полусезон далеч не може да се каже, че бистришкият състав е на това ниво, на което беше през първата част от кампанията. Победата с 5:0 срещу Локомотив Пловдив на "Лаута" беше някакво изключение, последвано от 0:0 срещу Ботев Пловдив у дома.
Спартак не убеждава кой знае колко с изявите си и няма да му бъде никак лесно да избегне изпадането, ако продължава така.








Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Пълнолуние в Козирог носи стабилност и нови възможности за 3 зодии
Белгород под обстрел: Жертви и ранени след масирани удари
В "България сутрин" на 28 юни от 9:30 часа: Как ни помага AI и прави ли грешки?
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:42 | 14 мар 2026 г.
14:59 | 14 мар 2026 г.
12:01 | 14 мар 2026 г.
11:16 | 14 мар 2026 г.
11:16 | 14 мар 2026 г.
11:15 | 14 мар 2026 г.
09:57 | 14 мар 2026 г.
07:59 | 14 мар 2026 г.
06:49 | 14 мар 2026 г.
06:14 | 14 мар 2026 г.
Напиши коментар