Бившият капитан на България Стилиян Петров обяви днес на пресконференция ново издание на благотворителната инициатива "Мач на надеждата".
Бургас ще приеме събитието на 6 юни, а каузата остава непроменена - събиране на средства в подкрепа на хора, които водят тежка битка с онкологични заболявания. Сред тях са и Любослав Пенев и Петър Хубчев.
На днешния брифинг в морския град участие взеха още кметът Димитър Николов, треньорът Димитър Димитров-Херо и бившият национал Стойко Сакалиев.
"Днес официално искам да обявя "Мача на надеждата", който ще се състои в Бургас на 6 юни на стадион "Лазур". Фондация "Стилиян Петров" винаги е имала за цел да подпомага хора в нужда. Една голяма благодарност за Община Бургас и кмета г-н Николов, който пое ангажимента и отговорността да бъде част от това събитие. Благодарност за това, че отделя време това събитие да бъде нещо лично и да бъде гордост за Бургас. Благодаря на всички спонсори и партньори, които ще бъдат част от тази кауза. Футболът е не само игра. "Мачът на надеждата" е повече от футбол. Нещо, което за мен е голяма гордост. Знам колко е важна подкрепата за всички хора, които се борят с онкологични заболявания. Мачът ще бъде съставен от два състава - български звезди и звезди от световния футбол. Ще бъдат допълнени от актьори и артисти от България и чужбина. Искаме да направим нещо по-различно. На 6 юни стадион "Лазур" ще бъде в перфектно състояние. Билетите вече са в продажба. Надявам се, че ще направим един невероятен празник за Бургас. Знам, че стадионът ще бъде пълен", започна Стенли и продължи с подробности за разпределението на средствата, събрани от двубоя:
"Част от събраните средства ще бъдат дарени за онкологията в Бургас. Както и за Любослав Пенев, Петър Хубчев и други пациенти, които имат нужда. Така, както винаги сме ги подкрепяли, и ще продължаваме да подкрепяме. Знаем колко е важна тази битка. Искаме да помагаме, трябва да бъдем обединени. Понякога всеки един от нас иска да забрави това, през което е преминал, но за съжаление не може да го забрави. Затова ставаме съпричастни с пътя и проблемите на тези, които се борят в момента".
"Участниците ще бъдат съотборници, с които съм играл в предишни клубове. Също така бивши футболисти, срещу които съм играл. Идоли и бивши мои съотборници, с които сме делили терените. Всеки един от тях откликна, без дори да се замисля. Един такъв мач иска да покаже, че България също може да организира такива събития. След миналия "Мач на надеждата" всички останаха очаровани от гостоприемството на България. Всеки един си дава времето изцяло, без заплащане, което е важно да се знае. Всеки идва за каузата и да промотира България", каза още той.
"Идеята започна още от миналото лято. Проведе се футболен турнир под патронажа на Фондация "Стилиян Петров", който събра 21 000 лева, които се дариха за онкологията в Бургас. Тогава започнахме да мислим за нещо по-мащабно. Екипът работи денонощно за това, което трябва да се свърши. Бургас е футболен град. Бургас има футболен туризъм - море, плажове и гостоприемство. Повечето съсредоточават в София, но да не забравяме, че България е гостоприемна. "Мачът на надеждата" ще продължи в Бургас, след някоя друга година ще е на друго място. Каузата е от голямо значение за хората, които имат нужда", добави бившият национал.







Домати в буркани по изпитана домашна рецепта
300 000 гърци остават без пенсия - каква е причината?
Съвпадът на Луната и Сатурн на 30 август 2026 г. променя съдбата на 4 зодии
3 млрд. евро дългове за ток в Гърция: нови правила затягат контрола над длъжниците
Ще предприеме ли Русия атака срещу НАТО – предупреждението на САЩ към Путин
5 възстановяващи маски за коса
Кейти Пери показа снимки на дъщеря си Дейзи за шестия ѝ рожден ден
На път домашен любимец - ето някои интересни решения
Вандали потрошиха първия Koenigsegg Gemera
Защо полицията в Дубай кара Ferarri, Lamborghini и Bugatti
Новите коли отново ще поскъпнат - производителите посочват сериозен проблем
Ерика Карабелева пета на Световното по таекуондо в Китай
Силни схватки в Ловешко: Борци от цяла България излязоха на тепиха
Сонг Ядонг зарадва Шанхай нокаутирайки Умар Нурмагомедов
Денис Гомес смълча Шанхай с брутален нокаут с лакът
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Коментари
Напиши коментар11:30 | 31 мар 2026 г.
Напиши коментар