С два мача на Светли понеделник ще бъде открит последният 30-и кръг от редовния сезон в Първа лига. От 16:00 е Вечното дерби между ЦСКА и Левски, а три часа по-късно Берое посреща Локомотив Пловдив.
ЦСКА и Левски дават старт на кръга на Националния стадион. Първият сблъсък между „червени“ и „сини“ този сезон завърши с минимален успех на ЦСКА с 1:0 след късен гол на Джеймс Ето‘о. Тогава обаче „армейците“ не бяха в добро състояние и се вдигнаха след успеха над големия съперник, докато Левски беше в топ форма.
Моментното състояние никога не е определящо, когато става въпрос за мачове между двата столични гранда, но все пак – ЦСКА взе пет от последните си шест срещи в елита без допуснат гол, като отстъпи единствено на шампиона Лудогорец с 0:3 в Разград. Тимът на Хулио Веласкес пък е с четири победи и едно равенство – драматичното 2:2 с Добруджа, след загубата от Лудогорец с 0:1 като гост.
ЦСКА и Левски ще се изправят един срещу друг още два пъти в плейофите, а в понеделник на Националния стадион се очакват над 20 000 зрители, въпреки че срещата ще се играе в деня след Великден. Символичните домакини нямат кадрови проблеми, като след наказание в групата ще се завърне Мохамед Брахими, докато „сините“ няма да могат да разчитат на контузените Мустафа Сангаре и Карл Фабиен, както и на наказания Майкон.
„Сините“ могат временно да увеличат разликата пред втория Лудогорец на 12 точки, преди разградчани да гостуват на Арда. ЦСКА пък е сигурен за четворката и може да изпревари временно третия ЦСКА 1948, като същевременно се доближи и на два пункта от Лудогорец.
Главен съдия на двубоя е Мариян Гребенчарски. 28-годишният самоковец ще ръководи Вечно дерби за първи път в кариерата си. Негови помощници са Георги Тодоров и Иво Колев, а на ВАР ще оперират Никола Попов и Димитър Димитров.
По-късно през деня Берое ще търси задължителна победа в борбата си за оцеляване при домакинството на Локо Пд под Аязмото. Заралии са предпоследни с 22 точки, като имат само един успех от десет мача през втория дял – над Монтана с 1:0 на „Огоста“.
Локомотив на Душан Косич от своя страна направи 1:1 с Ботев в градското дерби на „Колежа“ и ще играе във втората четворка в плейофите. „Черно-белите“ са с 45 точки на петото място – една пред шестия Черно море и четири пред съперника в полуфиналите за Купата на България Арда.
Програмата на мачовете от 30-ия кръг в Първа лига:
Понеделник, 13 април
16:00, ЦСКА – Левски
19:00, Берое – Локомотив Пловдив
Вторник, 14 април
18:00, Ботев Враца – Локомотив София
20:30, Добруджа – Ботев Пловдив
Сряда, 15 април
18:00, Черно море – ЦСКА 1948
20:30, Арда – Лудогорец
Четвъртък, 16 април
17:00, Септември – Спартак Варна
19:30, Монтана – Славия.








Студен душ за учителите: Заплатите им няма да бъдат увеличени
Кризата с боклука в София се завръща: Три района остават без сметосъбиране от 1 юли (ВИДЕО)
Стоян Мавродиев е задържан в Белград
Ким Чен Ун ги награди: Футболистки реват и подскачат след спечелената Шампионска лига на Азия ВИДЕО
Вижте къде в София ще спрат водата на 5 юни, петък
Измамата "Баба Алино": Гората стана строителна площадка без разрешително
Ивайло Вълчев: РСМ сама е приела условията по пътя към ЕС
Вече е ясно какви ще бъдат първите хибриди на Skoda
Ето го новото Audi Q7
Автомобилният сенник крие трик, за който малцина подозират
След 50 години Lada Niva най-после получи въздушна възглавница
Аарон Слиман: "Подцених битката, искам реванш"(ВИДЕО)
Трилогия с Бетербиев? Мениджърът на Бивол с любопитно разкритие
Айсам Чадид: "Идвам от малко градче в Африка, а достигнах ринга на SENSHI!"(ВИДЕО)
Габриел Бонфим: Белал Мохамед е най-голямото предизвикателство в кариерата ми
От профилактика до нови терапии при редица заболявания бяха обсъдени на Шеста научна конференция „Хронични заболявания, имунитет, възпаление и ваксини
Какви лабораторни изследвания се правят при бременност?
Истмоцеле след цезарово сечение – как влияе на зачатието?
Паранеопластичен синдром – тема с продължение
Коментари
Напиши коментар10:08 | 13 апр 2026 г.
08:48 | 13 апр 2026 г.
07:34 | 13 апр 2026 г.
Напиши коментар