Ботев Пловдив постигна впечатляваща победа с 3:0 при визитата си на Добруджа в двубой от 30-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион „Дружба“ в Добрич и имаше исторически характер, тъй като за първи път съоръжението прие официален мач на осветление. Това обаче не помогна на домакините да се противопоставят на по-класния съперник от Пловдив.
През първото полувреме двата отбора действаха предпазливо и не успяха да си създадат много чисти положения. Добруджа се опита да затвори пространствата и да разчита на битка в центъра на терена, докато Ботев постепенно наложи контрол върху топката и започна да притиска своя съперник. Въпреки това първата част завърши без попадения.
След почивката пловдивчани показаха по-високата си класа. В 52-ата минута Тодор Неделев изпълни хитро статично положение, Балоянис продължи към Никола Солдо, а защитникът успя при втория си опит да прати топката в мрежата за 1:0. Попадението даде спокойствие на „канарчетата“, които продължиха да диктуват темпото на срещата.
В 75-ата минута Педро Игор окончателно реши изхода на двубоя. Той направи силен индивидуален пробив в наказателното поле и с прецизен удар удвои преднината на Ботев. В добавеното време Франклин Маскоте оформи крайното 3:0, с което гостите заслужено стигнаха до категоричен успех.
С победата Ботев (Пловдив) събра 40 точки и се изкачи до осмото място в класирането, като запази шансовете си за участие в първата осмица. Добруджа остана на 12-а позиция с 26 точки и ще продължи битката си за оцеляване в елита.







Как трябва да изглежда Бюджет 2027 в условията на инфлационен натиск?
Дара: Bangaranga е на 11-о място в класацията на Spotify, има шанс да влезе и в тази на Billboard
Централна емисия
АИКБ: Бързаме с промени, но рискуваме проблеми с методологията
Репресията и тревожността се превръщат в "новото нормално" за куиър хората в Русия
Могат ли 10 000 крачки да доведат до отслабване?
Ирландската сензация HOTHOUSE гостува в Народния театър
Анкара атакува Атина: Гърция използва историята за политически цели
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
БФ Бокс застана зад инициативата „С ръкавици срещу наркотиците и агресията“
Зехао Жанг за SENSHI Grand Prix: „Идвам в Европа, за да покажа високо ниво и зрелищни битки“
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Комуникативни нарушения и дисфагия при неврологични автоимунни заболявания
Хората, които владеят два езика, са по-защитени от деменция в късна възраст
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили, 2
Първата Лятна академия за родители на "Пирогов" отново премина със засилен интерес
Коментари
Напиши коментар07:59 | 15 апр 2026 г.
23:16 | 14 апр 2026 г.
Напиши коментар