Стартира кастингът за пълнометражния филм „Стоичков: Имало едно време в България“, информират от екипа на продукцията. По думите им тя ще събере широк актьорски състав, включващ над 130 роли – главни, поддържащи и епизодични, както и масовка от приблизително 5000 души.
Кастингът е насочен основно към мъже, както с актьорски опит, така и непрофесионалисти. Продукцията търси автентични лица на възраст между 18 и 55 години със силно присъствие, като футболният и спортният опит са сериозно предимство за част от ролите. Предвижда се и международен кастинг, включително в Испания.
Успоредно с избора на актьори, започва дигиталната поредица „Стоичков: Имало едно време в България: Селекцията“, която ще даде достъп до процеса по избор на актьорския състав. Поредицата ще покаже кадри зад кулисите, срещи с кандидати, ключови решения на екипа, вълнуващи моменти от един мащабен процес, и ще бъде реализирана в дигиталните канали на филма.
Кастингът е естествено продължение на избора на главен актьор, който беше направен в документалния риалити формат „Вече играеш… Стоичков“ по „Нова телевизия“. В началото на годината Кристо Стоичков беше избран да изиграе Христо Стоичков.
„Стоичков: Имало едно време в България“ цели да изгради силен, автентичен и внимателно подбран актьорски състав, който да пресъздаде една от най-разпознаваемите български истории. Продукцията ще пренесе на голям екран историята на Легендарната осмица – от началото в България до върха на световния футбол. Проектът се развива с амбицията да се утвърди като значимо събитие за българската публика и да заеме своето място и на международната сцена“, разказват от екипа.
Както писа БТА, режисьор е Мартин Макариев, а в креативния екип участват Александър Сано и Владимир Памуков. Сценарият е на Георги Ангелов.







Формулата 6-4-2: Нов начин да избегнем "прегарянето" на работа
На 15 май 2026 три зодии получават нов прилив на надежда
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар