От Ботев Пловдив излязоха с нова позиция относно казуса с Общината за стадион “Христо Ботев”.
В декларацията от жълто-черния клуб призовават привържениците на клуба да присъстват на заседание на Общинския съвет на 28 май.
Ето и самия текст, публикуван от канарчетата:
Ботевисти,
На 28.05, в дневния ред на Общински съвет – Пловдив, точка 34, е заложено предложение, което засяга пряко бъдещето на ПФК Ботев Пловдив, нашия дом и цялата ботевистка общност.
С това предложение кметът на град Пловдив прави опит клубът да бъде лишен от управлението и използването на: търговските помещения, скайбоксовете, ВИП-зоните, паркингите, фен магазина, клубния музей, както и ключови пространства, свързани с функционирането на стадиона.
С две думи – на клуба се оставят единствено теренът и седалките. Това директно застрашава участието му в Първа лига и нормалното провеждане на футболните срещи.
Това е опит ПФК Ботев Пловдив да бъде поставен в пълна икономическа зависимост и лишен от възможността сам да генерира приходи, с които: да издържа стадиона, да поддържа базата, да развива детско-юношеската школа, да инвестира в отбора, и да гарантира устойчивото си бъдеще.
Особено притеснителен е фактът, че на 04.06.2025 година кметът Костадин Димитров публично заяви: Община Пловдив няма да носи ангажимент относно това да стопанисва стадиона, след като вече сме го предоставили на футболния клуб. Ще помагаме по всякакъв начин за развитието на футбола и ще им съдействаме за развитието на базата.
Вчера им отказах да взимам ключа и да се грижа аз. Не може да ползват почасово спортното съоръжение. Бяха на среща от ръководството – Рашко Стоянов беше при мен.
Днес обаче виждаме коренно различна позиция. И това поражда логичния въпрос: Какво промени решението на кмета? Какво наложи този внезапен опит за овладяване на всички ключови приходи и пространства на стадиона? Защо вместо партньорство днес виждаме действия, които поставят под риск финансовата устойчивост на клуба?
Всеки ботевист трябва да знае: Поддръжката на модерен стадион струва огромен финансов ресурс всеки месец – ток, вода, охрана, застраховки, персонал, техническо обслужване и десетки други разходи, които клубът поема ежедневно. Вместо общината да бъде партньор на клуба и да подпомага развитието на спорта в Пловдив, днес виждаме опит да бъдат отнети именно механизмите, чрез които клубът може да бъде стабилен и независим.
Особено тревожно е, че това се случва на фона на дългогодишното безстопанствено управление на други общински спортни съоръжения, превърнати в символ на разруха и липса на визия. Ботев Пловдив не е просто футболен клуб. Ние няма да допуснем бъдещето на клуба да бъде поставено под административен и икономически контрол.
Призоваваме цялата жълто-черна общност да следи внимателно случващото се и да присъства на заседанието на Общински съвет на 28.05. Изразете ясно позицията си и защитете бъдещето на нашия клуб и нашия дом.
Историята е показала едно: Когато ботевистите сме единни, Ботев оцелява. И днес отново е време да покажем, че няма да позволим решения, взети без диалог и против интереса на клуба и неговата общност.
Заедно за Ботев!








Пиян румънски шофьор на ТИР опита да подкупи полицаи с 50 евро в Чепеларе
Пожар гори в близост до къщи на популярен гръцки остров
Докато стопаните спят: Бракониери разстреляха и откраднаха животни от частен мини зоопарк край Казанлък
Мавродиев е обвиняем за длъжностно присвояване и е задържан
Даниел Митов: Румен Радев стъпва накриво и като президент, и като премиер
Синелибри 2026 идва под мотото „Цивилизация на зрелището“
Шишков: Северозападът беше подложен на геноцид, започваме да поправяме щетите
Suzuki се завръща с "евтина" малка кола за Европа
Първа китайска провинция забранява продажбите на коли с ДВГ
Протичане на шибедаха: Как да го избегнем
Най-луксозните френски коли
Кранево пак приема летния лагер на Българска федерация по Таекуон-До ITF
Седем наши състезатели стартират на рейгинговия турнир в Унгария
Спортен лекар: Скъсана кръстна връзка може да извади Конър Макгрегър за до 12 месеца
Макс Холоуей иска битка с Махачев
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Изкуствен интелект прогнозира риска от хипогликемия при болничен престой
Защо да ядем повече пъпеш?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар