Босът на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи официално обръщение към жълто-черната общност по повод една година, откакто той и екипът му се захванаха с клуба. В него той направи равносметка на свършеното през последните 12 месеца, благодари на всички, които са подкрепяли Ботев, и очерта приоритетите за бъдещето.
„Измина една година от деня, в който аз и моят екип поехме отговорността за съдбата на Ботев Пловдив в един от най-тежките моменти в историята на клуба.“
Филипов подчерта, че въпреки тежкото наследство, клубът е успял да запази мястото си в елита на българския футбол.
„Когато поехме клуба, заварихме тежко наследство – финансови затруднения, организационни проблеми, ограничен спортно-технически ресурс и множество неизвестни. Вместо да търсим оправдания, избрахме работа. Вместо да сочим виновни, поехме отговорност. Вместо обещания, дадохме резултати.“
Според него най-голямото постижение е, че Ботев е съхранил своето място сред най-добрите отбори в страната.
„Днес, една година по-късно, можем да кажем с високо вдигната глава, че изпълнихме най-важната си задача – Ботев Пловдив остана там, където принадлежи – в елита на българския футбол.“
В обръщението си Филипов обърна внимание и на направените инвестиции в инфраструктурата, клубната база и развитието на школата, като акцентира върху завръщането на втория отбор.
„Успяхме и да върнем втория отбор на Ботев Пловдив – една от най-важните стъпки за бъдещето на клуба. Това дава възможност на нашите най-перспективни юноши да направят плавния преход от детско-юношеския към мъжкия футбол.“
Той отбеляза още, че през изминалата година са били реализирани редица инициативи за съхраняване на клубната идентичност, както и благотворителни кампании в помощ на хората в нужда.
Филипов благодари на спонсорите, бизнес партньорите, служителите, треньорите, футболистите и най-вече на привържениците, които са останали до клуба в трудните моменти.
„Най-голямата ми благодарност обаче е към вас – ботевистите. Към тези, които бяха на трибуните във всеки момент. Към тези, които подкрепяха отбора дори когато беше трудно. Към тези, които не загубиха вяра.“
В заключение той заяви, че периодът на стабилизация е приключил и пред Ботев предстои нов етап.
„Следващата трябва да бъде година на развитие. Година, в която ще продължим да укрепваме финансово клуба. Година, в която ще инвестираме още повече в детско-юношеската школа. Година, в която ще изграждаме по-силен и по-конкурентен отбор.“
Филипов увери, че занапред действията ще бъдат по-важни от думите.
„Затова през следващата година ще говорим по-малко и ще работим повече. Ще оставим действията да говорят вместо нас. Ще оставим резултатите да бъдат нашият отговор. Защото Ботев никога не е бил силен заради един човек. Ботев е силен, когато е единен.“
В края на обръщението си той благодари за доверието и подкрепата към клуба и завърши с думите:
„Благодаря ви за доверието. Благодаря ви за подкрепата. Благодаря ви, че пазите жив духа на Ботев Пловдив. Нека продължим заедно. САМО БОТЕВ!“








Трети ден в неизвестност: Полицията издирва 17-годишната Никол от София
Първи протест срещу кабинета "Радев": "Оставка" (СНИМКИ)
"Тук не е Москва": Стотици граждани искат оставката на кабинета "Радев"
ООН: Близо 7 милион души са засегнати от трусовете във Венецуела
Протест в София против кабинета "Радев": "Оставка“, "Тук не е Москва" СНИМКИ
Абровски: 170 млн. евро компенсации ще получат земеделците заради войната в Иран
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар