Нападателят на ЦСКА Йоанис Питас е свързван с трансфер в кипърския гранд Омония Никозия. По информация на местния сайт SPORTIME, голмайсторът на "червените" е високо ценен от треньора на Омония Хенинг Берг.

Настоящият договор на Питас с ЦСКА изтича през 2028 година. Той обаче може да бъде изкушен да се завърне в родината си, имайки предвид, че Омония участва в Шампионска лига.

От публикацията става ясно още, че Питас и Берг са в добри взаимоотношения от съвместната им работа в АИК Стокхолм. Там кипърският нападател вкара 19 гола в 31 мача.

Засега няма официално запитване от страна на Омония, а Питас се готви за реванша срещу Дери Сити в четвъртък вечер от първи квалификационен кръг на Лига Европа.