Локомотив (Пловдив) привлече скандалния нигериец на старозагорския Берое Дино Езе. Новината съобщи лично треньорът на тима Аян Садъков.

Езе напусна самоволна Берое, след като се оказа, че клубът му дължи пари. Все още обаче той се води футболист на тима, тъй като няма позволение от Арбитражната комисия да разтрогне договора си с клуба. Очаква се това да стане на следващото заседание, което е насрочено за 31 януари.  
 

Двама от чужденците обаче не тренират с Локомотив. Полузащитникът Иван Кризманич забегна в Сърбия и шефовете на пловдивчани подозират, че се опитва да си уреди трансфер зад гърба им. Защитникът от Бразилия Владимир Джордани пък има проблем с придвижването от родината си. Той обявил, че не знае кога ще се появи в Пловдив, тъй като има проблеми със самолетните полети. Според запознати обаче Джордани е впрегнал мениджърите си да прекратят договора му с Локомотив.

Такова намерие имат и македонците Бобан Янчевски и Роберт Петров. Те са провели разговори с президента на тима Емил Наков и са се опитали да го навият да ги продаде на отбори от Македония.