Етър и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в мач от 4 кръг на efbet Лига. Съперниците изиграха атрактивен мач на стадион „Ивайло“, завършил при 2:2.

Търновци записаха четвърто поредно равенство от началото на шампионата, като отново спряха един от кандидатите за горните места на таблицата. Преди това те направиха същото с ЦСКА-София, Левски и Черно море.

След поделените точки двата тима са съседи в класирането. Ботев е на шеста позиция с пет точки. Етър пък с четирите си равенства е с една по-малко на седмо място.

Резултатът бе открит от гостите още в четвъртата минута на мача. Многоходова атака минала през Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов и Тайлон изведе Тодор Неделев на чиста позиция в наказателното поле и звездата на “канарчетата” технично прониза Христо Иванов.

В 20-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Светослав Ковачев намери пролука за стрелба от границата на наказателното поле, но шутът му бе избит в корнер от Георги Аргилашки. Постепенно Етър взе все повече инициативата и така се стигна до 38-ата минута, когато стана 1:1. При едно центриране от ъглов удар Флорентен Боджадж отклони топката към наказателното поле, където Еберт Кардосо незнайно защо реши да остави топката и Александър Дюлгеров с плонж изравни.

Минута преди края на полувремето Ботев отново излезе напред. Центриране на Филип Филипов намери непокрития Марко Перван, който с глава реализира за 2:1 в полза на пловдивчани.

В 52-ата минута на срещата Етър отново изравни. След една изчистена топка от защитата на гостите Дани Младенов овладя кълбото и с удар от близо 30 метра с десния крак простреля Аргилашки.

В 80-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Дюлгеров, съдията обаче не чу молбите на играчите. При повторенията се видя, че нарушение наистина имаше, но бе спорно дали е вътре или извън наказателното поле.

ЕТЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2
0:1 Неделев (4)
1:1 Дюлгеров (38)
1:2 Перван (44)
2:2 Младенов (52)

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 3. Артюнин, 23. Дюлгеров, 70. Станев, 11. Младенов, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 98. Ковачев, 10. Боджадж

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 33. Аргилашки, 28. Филипов, 3. Пиргов, 18. Терзиев, 66. Еберт, 17. Балтанов, 20. ван Арнем, 22. Перван, 8. Неделев, 9. Тейлон, 10. Вутов