Българският национален отбор по хандбал за жени загуби с 27:39 (12:19) гостуването си на Австрия и остана без шансове за класиране на Европейското първенство в Швеция през декември. В сряда момичетата на Христо Коев и Веселина Златева претърпяха поражение от австрийките и в Габрово - 20:33.

Мачът в Брегенц се развиваше по вкуса на домакините, които разчитаха на най-доброто, с което разполагат. Беате Шефнехт, която игра само през втората част в Габрово, даде тон за съотборничките си и още в средата на първото полувреме Австрия водеше със сериозна преднина.

Шефнехт завърши с 8 гола, a Катрин Енгел добави 6. Най-резултатна в срещата беше Лора Сарандева с 9 гола, а Стефка Агова се отличи със 7.

До края на надпреварата в Трета група България има домакинство на Холандия и гостуване на Испания през юни.

Холандките са на първо място в групата, въпреки вчерашната загуба с 29:32 в гостуването си на Испания. Двата отбора имат по 6 точки, но “лалетата” са с по-добра голова разлика, след като преди дни победиха с 31:21 у дома иберийките. Австрия е на трето място с 4 точки, а България е без точков актив.