Двукратната олимпийска шампионка в стрелбата Мария Гроздева получи голямо признание за дългогодишната си успешна кариера.
Българката стана един от 11-те члена на Президиума на Европейската конфедерация по стрелба (ESC). Тя получи доверие от всички федерации, членове на ESC, които участваха на XXVIII Генерална асамблея на организацията в Ларнака (Кипър), пише "Монитор".
Гроздева бе предложена за шефското място лично от генералния секретар на конфедерацията Александър Ратнер, който пък бе един от двамата кандидати за президентското място, заедно с италианеца Лучано Роси. В крайна сметка с 52 на 43 гласа Ратнер оглави европейската централа.
"Бях избрана за член на Президиума на Европейската конфедерация. Благодаря ви за доверието!", написа във Фейсбук страницата си Мария малко след гласуването.








Спор за миналото: Закриването на Комисията по досиетата предизвика политически реакции
"Почивайте в мир, мили деца": Цветя в памет на загиналите на "Тракия" момчета (СНИМКИ)
Шофьорът от катастрофата с деца на "Тракия": Опитах да удържа камиона и да помогна
Горещите вълни в България ще са все по-чести, презастрояването допринася за жегата
Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси след юни
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Прогноза: Скъпото гориво слага край на модерните автомобили
Моузес Итаума гледа към световна титла след Хргович
Бокеме се изправя срещу Де Соуса на SENSHI 32
Улрик Бокеме и Жури де Соуса в тежък сблъсък на SENSHI 32 Grand Prix
Еди Хърн обясни защо подписа с Иън Гари: Виждам в него бъдеща суперзвезда
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар