Двукратната олимпийска шампионка в стрелбата Мария Гроздева получи голямо признание за дългогодишната си успешна кариера.
Българката стана един от 11-те члена на Президиума на Европейската конфедерация по стрелба (ESC). Тя получи доверие от всички федерации, членове на ESC, които участваха на XXVIII Генерална асамблея на организацията в Ларнака (Кипър), пише "Монитор".
Гроздева бе предложена за шефското място лично от генералния секретар на конфедерацията Александър Ратнер, който пък бе един от двамата кандидати за президентското място, заедно с италианеца Лучано Роси. В крайна сметка с 52 на 43 гласа Ратнер оглави европейската централа.
"Бях избрана за член на Президиума на Европейската конфедерация. Благодаря ви за доверието!", написа във Фейсбук страницата си Мария малко след гласуването.








Хороскоп за 22 юни 2026: Добри новини и интересни срещи за зодиите
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Дейна Уайт за оплакванията на Алекс Перейра: Той не е човек, който търси оправдания
Джъстин Гейджи: Не мисля за отказване, а Топурия няма да получи незабавен реванш
Виктор Скерлев с бронз от Големия шлем в Монголия
Терънс Крауфорд не прие оправданията на Ерол Спенс за битката им през 2023 година
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар