България остана без медал от световното първенство по бокс в Белград, след като журито на шампионата отхвърли подадената от щаба ни контестация.

Последният ни останал участник - Хавиер Ибанес Диас (57 кг) загуби в четвъртфиналния си двубой във вторник вечерта, след спорно съдийство, с 2:3 (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29) гласа срещу французина Самюел Кистоюри.

Натурализираният кубинец спечели втория и третия рунд, като само първият бе даден за съперника му и то след като съдията на ринга брои на нашето момче за нокдаун, което обаче не беше точно, след като удара, който той получи, беше в рамото.

Селекционерът Жоел Арате бе бесен след края на двубоя, а от щаба ни веднага подадоха контестация. Днес обаче жури д'Апел официално отхвърли протеста и остави резултата в мача непроменен.

Така Хавиер остана на косъм от полуфинала и сигурен бронзов медал, което щеше да му донесе и премия от $25 000. Българската контестация въобще не бе единствената на шампионата в четвъртфиналите.

Журито бе залято с искания за преразглеждане на резултати, но само едно от тях бе удовлетворено.