България загуби от домакините от Франция с 1-4 във втория си мач от група "Б" на европейското първенство по бадминтон за смесени отбори в град Ер-сюр-ла-Лис и загуби шанс да се класира на полуфинал.

В отделните срещи за българския състав единствено трикратните европейски шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха срещу Марго Ламбер и Ан Тран с 21:13, 12:21, 21:10 за 61 минути игра.

"Всеки иска да ни победи", каза Стефани Стоева след двубоя, която беше извикана на допинг контрол.

На единично жени Сюефей Ци надделя над Христомира Поповска с 21:19, 21:14 за 43 минути, а при мъжете Алекс Лание спечели срещу Иван Русев с 21:13, 21:10 за 32 минути.

На двойки мъже родените в България Христо Попов и Тома Джинуър Попов победиха Даниел Николов и Димитър Янакиев с 21:10, 21:12 за 29 минути, а при смесените дуети Илиян Стойнов и Габриела Стоева загубиха от Том Жикел и Делфин Делрюс 10:21, 15:21 за 28 минути.

В първия си мач България отстъпи пред Германия с 2-3. Днес националите излизат срещу Нидерландия.

В класирането Франция и Германия са лидери с по две победи, а България и Нидерландия са с по две поражения, предава БНР.

Снимка: БФБадминтон