Еди Пенев спечели златен медал на финала на земя на световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. Живеещият и трениращ в САЩ българин изпълни страхотно съчетанието си, за което получи най-високата оценка от 14.366 точки.

Негови подгласници станаха Ботонд Молнар (Унгария) с 13.833 точки и Емил Ахмeджанов (Казахстан) с 13.800 точки.

Фаворитът за първото място, бронзовият олимпийски медалист от Игрите в Токио 2020 на прескок Артур Давтян остана без отличие. Той получи за изпълнението си оценка от 13.366 точки, която му отреди шестата позиция.

На кон с гривни при мъжете шампион стана Матвей Петров (Албания), а на халки триумфира

При жените на смесена успоредка първа  е София Ковач (Унгария) с 14.166 точки, а на прескок златото взе Тияна Корент (Хърватия) с 13.050.

Утре България ще има седем финалисти. На прескок за отличията ще се борят Димитър Димитров и Божидар Златанов, на висилка Еди Пенев и Йордан Александров и на успоредка Йордан Александров и Божидар Златанов. При жените с домакинска квота на финала на греда ще стартира Никол Стоименова.