Ще смени ли Карлос Насар България с Бахрейн, Катар или Саудитска Арабия, които са готови буквално да позлатят олимпийския, световен и европейски шампион?
Този въпрос мъчи всички хора в България, не само феновете на спорта. Насар безспорно е най-голямата ни звезда във всички сфери.
Големият шампион във вдигането на тежести получи наградата си за най-добър спортист на месец октомври и даде отговор на горещите въпроси около него.
"Аз и моят екип се грижим да се чувствам комфортно в килограмите си. Ще има нова категория до 95 кг, като не е голяма разликата и очаквам да постигна още много успехи. Направихме и доста промени в храненето ми. В Норвегия бях и най-лекият в категорията. Конкуренцията е голяма, но не е такава, с която не можем да се справим. Сега започвам да се готвя за Европейското първенство, което трябва да се проведе през април в грузинския град Батуми", бяха встъпилетлине думи на Насар.
"Договорът ми с федерацията не е проблем, проблем е начинът на работа. Федерацията няма нито един спонсор. Сега ще има Общо събрание през декември, дочувам, че Асен Златев ще се кандидатира за президент на федерацията и го подкрепям. Той е чисто име и с чисти намерения. Смятам да присъствам на събранието. Нямам амбиции за федерацията, амбициите ми са да стана олимпийски шампион в Лос Анджелис и европейски шампион в Батуми", категоричен бе шампионът.
"Получих премията си за титлата и за високи постижения - световен рекорд, от Министерството на младежта и спорта преди три дни. Получих 115 хиляди лева", разкри Насар.
"Не си оставям вратичка да не вдигам за България, но оттук нататък са важни движенията на федерацията. Страните, които искат да ме привлекат, знаят какви проблеми имаме тук и използват това при преговорите. Засега държим приятелски отношения. Наистина всичко зависи от федерацията. Аз имам жесток потенциал да постигна неща, които не са правени досега. Ако федерацията ми осигури необходимите условия, нямам претенции. Ако не получавам това, от което имам нужда, няма как да продължим. Най-обидното е, че не се получава никаква грижа от федерацията. Така се губи бъдещето на спорта. Стефан Ботев коментира парите, които получавам сякаш той ми ни дава, а няма никаква заслуга за това. Аз не съм лошо настроен към него. Ако спечели изборите за президент и видя, че се работи правилно, ще му стисна ръката. Но федерацията е на такъв етап, че всяко грешно решение може да бъде фатално. Не бива и политиката да се меси в спорта", предупреди той.
"Ако се състезавам за федерацията, нещата могат да бъдат различни. Но има грешки и те се виждат. Ако заработи федерацията, няма да бъде трудно да бъдат решение проблемите. Смятам, че съм гласът на всички щангисти. Те са останали да се състазеват тук и са направили компромис. Познавам ги, защото от деца сме заедно, повечето вече имат семейства. Те обичат спорта, но зад него се крие много труд, болка, контузии. Когато не се тренира правилно, се стига до осакатяване. Аз лично съм преминал през това, като бях със скъсан ахилес. Това се случва при неправилно натоварване, неправилно възстановяване. А в такива момента от федерацията не ти вдигат телефона", каза Насар.
"Надяваме се в Самоков да се направи зала за вдигане на тежести в най-модерния спортен комплекс. Има условия и в Девин, които са създадени от Николай Вълканов. Прекарах голяма част от подготовката си за Световното първенство там", разказа състезателят.
"Сменят постоянно категориите. Вече няма до 102 - има до 95 и 110, като разликата е огромна. Така категория до 96 например не е разглеждаме като разлика от един килограм, а като комбинация от три различни категории, които влизат в една. Засега смятам да продължа индивидуално. От догодина смятам да бъда безкомпромисен. Не действам емоционално. Искам да печеля по три златни медала от всички движения във всяко състезание", завърши Карлос Насар.







Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар16:31 | 1 дек 2025 г.
Напиши коментар