Булевард "Цариградско шосе" ще бъде затворен заради Джирото, обяви кметът на София Васил Терзиев.

Етапът от колоездачната Обиколка на Италия, който ще се проведе в София на 10 май, ще завърши пред старата сграда на Народното събрание.

"Гражданите да следят съобщенията на общината за полезна информация. Ще публикуваме всичко нужно", заяви той.

"Това не е само спорт, а празник с културни събития. Очакваме огромна публика и се надяваме на положителна реклама пред света", допълни Терзиев.

Входът за зрителите ще бъде свободен.