Селекционерът на Испания Висенте дел Боске повика няколко нови футболисти за предстоящата контрола с Франция и европейската квалификация срещу Македония в началото на септември.
От състава, който се провали на световното първенство в Бразилия, липсват 8 играчи, като това са Пепе Рейна, Жерар Пике, Хави Мартинес (контузен), Чаби Алонсо и Шави (отказали се от националния), Хуан Мата, Давид Вия (отказал се от националния) и Фернандо Торес.
Шанс за изява обаче получават футболисти като защитника на Реал Даниел Карвахал, Сан Хосе от Атлетик Билбао, играещият много силно за Атлетико Раул Гарсия и нападателя на Валенсия Пако Алкасер. Бартра, Иско и Итураспе се завръщат.
„Някои от играчите, които не са в състава, имат здравословни проблеми и затова не бяха повикани. Други обаче получават шанс на техните места и съм сигурен, че ще се справят добре” заяви Дел Боске.
Ето и пълния състав:
Вратари: Касияс (Реал М), Де Хеа (Манчестър Юн), Касия (Еспаньол)
Защитници: Рамос и Карвахал (Реал М), Хуанфран (Атлетико), Сан Хосе (Атлетик Б), Албиол (Наполи), Бартра и Алба (Барселона), Аспиликуета (Челси).
Халфове: Бускетс, Иниеста и Педро (Барселона), Касорла (Арсенал), Фабрегас (Челси), Итураспе (Атлетик Б), Иско (Реал М), Силва (Манчестър Сити), Коке и Раул Гарсия (Атлетико),
Нападатели: Коста (Челси), Алкасер (Валенсия)








Спорт в горещините: Всичко, което трябва да знаем, за да тренираме безопасно
Скърцане и почукване под капака: Какво се опитва да ни каже колата?
Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
Никити на Халкидики е на час и половина от Солун, превръща се в новата Ривиера
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар09:04 | 8 сеп 2014 г.
Напиши коментар