Валенсия си осигури първо ново попълнение за новия сезон, след като се разбра със Сао Пауло за трансфера на халфа Родриго Кайо.
От бразилския клуб потвърдиха споразумението, като през следващата седмица футболистът ще пристигне в Испания, за да премине медицински тестове и да подпише договора си.
Трансферната сума, която испанците ще платят за 21-годишния вътрешен полузащитник, който може да играе и като централен бранител, е 12,5 милиона евро, като тя може да се увеличи с още 4 милиона в зависимост от изиграните мачове и постигнатите резултати.
От Валенсия са успели да се преборят за играча с Атлетико Мадрид, който бе считан за фаворит за подписа му, след като преди президентът на Сао Пауло призна, че от столичния испански тим са излезли с конкретна оферта.
Кайо е третото ново попълнение на Валенсия преди новия сезон след Жоао Кансело и Андре Гомес. Последният изкара миналата кампания на „Местая” под наем от Бенфика, след което испанците го купиха за постоянно.








Църковен празник на 23 юни - поверия, забрани и традиции
Времето във вторник, 23 юни: Облачно, гръмотевични бури и валежи
Хороскоп за 23 юни 2026 г.: Неочаквани възможности и интересни контакти за зодиите
Една чаша не е безобидна: Алкохолът е свързан с 10 вида рак
Временно променена е организацията на движението в участъци на „Тракия“
Слънчево начало на деня, следобед бури и градушки
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Турки Алалших готви мегасблъсък между Наоя Инуое и Джеси Родригес
Шакур Стивънсън подкрепи навлизането на Zuffa Boxing
Карлос Улберг разкри кога очаква да се завърне в октагона
Алекс Перейра заговори за отказване: Страх ме е да се върна в клетката след боя със Сирил Ган
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар