Въпреки провала на световното първенство миналата година, Испания отново показа, че разполага с изключителни таланти.

Националите на страната до 19 години станаха европейски шампиони, след като на финала в Гърция победиха Русия с 2:0.

Това е трети триумф в последните 5 години за Ла Фурия в тази възрастова група и общо 10-и в историята, с което отборът излезе еднолично начело по титли, като изпревари Англия.

Интересно е, че финалистите бяха в една предварителна група, когато руснаците спечелиха с 3:1, но сега иберийците взеха реванш във възможно най-удобния момент.

Испанците не оставиха съмнение в превъзходството си, като отправиха в началото 8 удара за 9 минути. Голът обаче падна в 39-ата минута, когато удар на Себайос бе избит в гредата от вратаря Митрюшкин, но Борха Майорал вкара при добавката.

Това бе 4-о попадение за младия играч  на Реал Мадрид, с което той стана №1 в турнира. В 78-ата минута друг талантлив футболист от школата на Белите – Асенсио, изведе отлично Наюел, който гарантира успеха с второ попадение.