Българският национал Владимир Гаджев е много близо до трансфер в Алавес.
Тимът от Сегунда дивисион преговаря от месец за бившия капитан на Левски, който напусна "сините" като свободен агент след края на миналия сезон.
"Така е, от Алавес наистина много искат Гаджев", потвърди пред "Труд" мениджърът Лъчезар Танев, който движи трансфера.
"И президентът, и спортният директор, и треньорът Хосе Бордаяс. Според тях именно българският национал е точният човек, който ще направи разликата и ще вдигне нивото на тима. Владо има оферти и от други държави, но е внимателен с избора и не бърза, за да попадне на добро място. Надявам се Алавес да е правилният избор за него".
От днес 28-годишният Гаджев е в Испания, за да огледа обстановката в известния с красотите си град Витория, столицата на баската провинция. Алавес финишира 13-и във втора дивизия през последния сезон, но афишира амбиция за завръщане в елита през новата година.
В тима вече е играл българин – Благой Георгиев, макар и само за 6 месеца. Най-големият успех на клуба е достигането на финал за Купата на УЕФА през 2001 г., загубен драматично с продължения от Ливърпул с 4:5.
В настоящия отбор играе само един легионер – уругваецът Факундо Гуичон. В атака лидер е Гаиска Токеро, дългогодишен ас и капитан на друг баски отбор – Атлетик Билбао.








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:45 | 6 авг 2015 г.
09:29 | 6 авг 2015 г.
Напиши коментар